bahis siteleri

Výhry nejsou všechno! Za co? divil se kouč Pirátů, jenž odvolal nájezd

Foto: Kateřina Kundertová

Dvě nejstarší kategorie letos derby Chomutova s Litvínovem nezažívají, pro severočeské naděje je to ale vždy pikantní souboj. Touha po vítězství by ovšem neměla být tak velká, aby odsunula zásady fair play. Moc pěkně to předvedl trenér mladých Pirátů Jiří Gombár.

Den české státnosti přinesl spoustu zápasů v nižších soutěžích, výjimkou nebyla Liga mladších žáků. O body do tabulky Ústecké skupiny bojovali i talenti Chomutova a Litvínova. Pro domácí Piráty se zápas nevyvíjel dobře, po celý průběh byli pozadu, až v závěrečných minutách snížili na 5:6 a cítili velkou šanci na vyrovnání.

V tu chvíli rozhodčí odpískal hostům faul, který v této kategorii automaticky znamená trestné střílení pro soupeře. Hozenou rukavici ale odmítl sebrat chomutovský trenér Jiří Gombár.

„Uprostřed hřiště u mantinelu bojovali čtyři hráči o puk a došlo k souboji hokejka na hokejku, po kterém rozhodčí zvedl ruku s tím, že máme jet trestné střílení,“ líčí v rozhovoru pro klubové stránky. „Vůbec jsem nechápal za co, tak jsem si zavolal rozhodčího, že jsme žádný faul neviděli, ať trestné střílení zruší a píská fauly, které jsou, a nevymýšlí blbosti,“ říká upřímně, byť teď už s úsměvem.

V danou chvíli se opravdu hodně divil. „Bez přemýšlení jsem si zavolal rozhodčího, protože takové věci kluky učit nemůžeme,“ hlásí jednoznačně. „Přišlo mi to fér vůči soupeři, protože už předtím jsem měl pocit, že některé nájezdy jsme jet neměli a byly tam fauly, které rozhodčí nepískli.“

Šesťáci ještě nehrají o republikový titul, na to mají tři roky čas. Jejich soutěž dokonce letos není ani rozdělená na základní část a nadstavbu, tudíž získané body nemůžou žádnému týmu pomoci k postupu.

Foto: piratichomutov.cz

Mladí hokejisté i tak pochopitelně toužili rivala porazit. Proto se trenérovi nejprve divili.

„Někteří kluci koukali. Hráč, který měl nájezd jet, říkal, že ho pojede, ale já jsem mu říkal, že žádný nepojede, protože na něj žádný faul nebyl,“ vypráví dlouholetý kouč pirátských mládežníků, o jehož gestu se „svět“ dozvěděl až z Twitteru.

Bývalý útočník chomutovského KLH, extraligového Litvínova, Mladé Boleslavi či Kadaně moc dobře ví, že takovým jednáním dává svým svěřencům příklad do budoucna. Soutěživost je jedna věc – rozhodně správná a nutná. Nicméně v těchto kategoriích existuje tisíc důležitějších věcí, než je výsledek jako takový.

Chomutov nakonec zápas prohrál 5:7, když šest sekund před koncem inkasoval do prázdné brány. V kabině pochopitelně zavládl smutek, ale Gombár se vracel i k momentu, který mohl jeho tým nasměrovat za body.

„Říkali jsme, že chceme hrát férově a vítězství nebo remízu si musíme zasloužit týmovým výkonem. Že nám nemůže pomoct chyba rozhodčího, když je děláme i my třeba tím, že neproměníme šanci,“ vrací se trenér k pozápasovému hodnocení. Nakonec prý hráči jeho slova uznali.

Na webu piratichomutov.cz vzpomíná Jiří Gombár i na podobnou situaci z jiné hokejové akce, kde vedl výběr hráčů z různých klubů.

„Asi prostě ve mně nějaký takový automatismus je, protože jsme jednou ve finále turnaje odvolali gól na 2:0 pro nás, když si rozhodčí nevšiml, že jsme hráli v šesti. Chceme kluky vychovat v tom, že hokej a výhry za každou cenu nejsou všechno,“ dodává.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz