Výpomoc nebude. Plekanec se chystal nastoupit za Plzeň, Jágr byl proti

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

Zajímavou akci chystali minulý týden Tomáš Plekanec a vedení extraligové Plzně. Zkušený útočník měl kromě startů za Kladno vypomoci Škodě, ovšem ze záměru nakonec sešlo. Nesouhlasil s ním Jaromír Jágr, jenž je majitelem kladenských Rytířů. Informuje o tom server iSport.cz.

Aplikace Tipsport extraligy

Západočechy v uplynulých dnech postihla marodka. Mimo hru je dlouhodobě Tomáš Mertl, zranil se Matyáš Kantner. Delší dobu nehraje Pavel Musil a zkušený Jaroslav Kracík navíc dostal disciplinární trest. Vedení Škody proto hledalo způsoby, jak ofenzivu posílit.

Jednou z variant byl dočasný příchod Tomáše Plekance, kterého oslovil kamarád a někdejší spoluhráč Jaroslav Špaček. „Volal mi, že mají hodně zraněných, zda bych jim nepomohl. Jsme kamarádi, takže jsem mu přislíbil, že když to časově půjde sladit a všechno se povede zařídit, rád jim pomůžu,“ řekl Plekanec pro iSport.cz.

Foto: rytirikladno.cz

Poprvé měl na trénink v Plzni dorazit minulý týden. Ve středu, po utkání Kladna v Kolíně. Plekanec si se Špačkem sestavili plán, jak by šlo v nejbližší době skloubit duely Rytířů a Škody. Ovšem záměr nakonec padl, nesouhlasil s ním Jaromír Jágr.

Jedním z důvodů byla skutečnost, že šéf Rytířů má dohodu o případném přesunu hráčů jinam. Konkrétně do Pardubic. „Jedna věc je dohoda s Petrem Dědkem, který náš klub sponzoruje, tudíž má právo se k jeho chodu vyjádřit. To za prvé. Za druhé a především, cítím maximální odpovědnost vůči Rytířům. Kdyby se Pleky nedej bože zranil, tak veškeré naše investice nasměrované k postupu do extraligy by přišly vniveč. Je naším klíčovým hráčem. Nechtěli jsme jít do rizika," uvedl Jaromír Jágr pro zmíněný web.

Foto: Roman Mareš

Tomáš Plekanec tedy prozatím návrat do TELH neuskuteční. V minulé sezoně hrál nejvyšší soutěž za Kometu Brno, posléze se z rodinných důvodů rozloučil a posílil Rytíře. Případnou výpomoc v Plzni konzultoval s majitelem brněnského klubu Liborem Zábranským. „Chtěl jsem, aby Libor věděl, že mám tuhle možnost. Přišlo mi správné, aby o ní věděl a řekl mi, zda je pro, nebo proti. Probrali jsme to a neměl námitek,“ řekl Plekanec.

Pro Jágra je bývalý útočník Montrealu či Toronta jedním z tahounů, který by měl Kladnu pomoci zpátky mezi elitu. „Tomáš byl v tomto směru maximálně férový. Chtěl pomoci kamarádům v Plzni, ale plně chápe situaci v Kladně. Nakonec to dopadlo rozumným vyústěním," doplnil závěrem šéf Rytířů pro iSport.cz.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz