Výtisk se do Chance ligy vrací takřka po 20 letech. Proč se upsal Stadionu?

Foto: hc-vitkovice.cz

Dlouho válel za Liberec, se kterým získal mistrovský titul, prošel Třincem, Plzní i Spartou a poslední sezony spojil s Vítkovicemi. Teď zkušený obránce Jan Výtisk opouští elitní soutěž. V nové sezoně se bude obětavý bek rvát za prvoligové Litoměřice. Co od nové výzvy čeká?

partneři českého hokeje

O jeho budoucnosti se v poslední době hodně spekulovalo, v pátek už bylo jasno. Příchod řízného beka ohlásily Litoměřice. Proč kývl na jejich nabídku? „Když jsem skončil ve Vítkovicích, mluvil jsem s panem Králem (prezident Českého hokeje – pozn. red.), který se mě ptal, jaké budou moje další kroky. Bavili jsme se o tom a z jeho strany přišel nápad, jestli bych to nechtěl zkusit v Litoměřicích,“ vysvětluje Jan Výtisk pro web Stadionu.

„Začal jsem o tom uvažovat. Dostal jsem nějaký čas na rozmyšlenou, abych si to mohl nechat projít hlavou. Následně jsem mluvil s vedením i trenéry, kteří mi nastínili vize, které se mi líbily, takže jsem se rozhodl, že nabídku přijmu,“ dodává.

„Doufám, že mladým klukům pomůžu svými zkušenostmi a zarputilostí i radami.“

Ve druhé nejvyšší soutěži působil zkušený borec naposledy takřka před dvaceti lety, když si několik zápasů střihl za Opavu či Šumperk. „Chance ligu jsem ale celkem sledoval. Ve Frýdku-Místku hraje můj kamarád, takže když jsem měl čas, vyrazil jsem se na jeho zápasy občas podívat. Je to pro mě zase něco jiného. Na první ligu se ale těším a věřím, že to zvládnu,“ tvrdí Výtisk na webu hclitomerice.cz

Borec, který v roce 2016 získal extraligový titul s Libercem, bude mít ve Stadionu jasný úkol – pomoci mladým hráčům v jejich rozvoji. „Na tuto roli už jsem celkem zvyklý. Nebude to pro mě až tak nové, protože v průběhu kariéry už jsem hrál se spoustou mladých hráčů, kterým jsem se snažil pomáhat. Doufám, že jim pomůžu svými zkušenostmi a zarputilostí i radami. Snad bude všechno klapat,“ přeje si.

Foto: Facebook HC Stadion Litoměřice

V kádru Litoměřic moc známých nemá. „S některými hráči se zběžně znám, ale s nikým nijak líp. Půjdu do úplně nového prostředí, ale s adaptací jsem nikdy neměl problém. Snad nebude ani tady. Na kluky už se těším,“ přiznává.

„S trenéry jsem domluvený, že bych se měl k týmu připojit, až se začne chodit na led. Ale nechci to nechat na poslední chvíli. Teď pojedu do Litoměřic na start společné přípravy, a pak uvidíme. Rozhodně chci být s týmem,“ uzavírá nejnovější akvizice Stadionu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz