bahis siteleri

Výtisk trefil Zdráhala do zadku: Štíplo to! Vítkovícim přeje záchranu i Čerešňák

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Plzeňští hokejisté dali na ledě Vítkovic jediný gól, a tak rozhodně nemohli pomýšlet na protržení černé série na stadionech soupeřů. Škodovka venku padla už pošesté v řadě, přesto se dál drží v elitní čtyřce soutěže. Jak prohru na ostravském ledě viděli Patrik Zdráhal s Peterem Čerešňákem, kteří dřív oblékali právě vítkovický dres?

„Hrál jsem tady jako soupeř poprvé a bylo to trošku divné. V první třetině jsem se trochu rozkoukával. S klukama jsme se celkem hecovali, bylo to pro mě velmi emoční utkání,“ vykládá Patrik Zdráhal, který do Plzně zamířil na začátku ledna výměnou za Miroslava Indráka.

S kým z domácího tábora se nejvíce hecoval? „Mám tam dost kamarádů – ať už to jsou Honza Schleiss, Míra Svoboda nebo Peťa Trška a další. Samozřejmě jsem něco vypsal,“ pokračuje.

V průběhu utkání schytal tvrdou ránu vítkovického vůdce Jana Výtiska. „Dost to štíplo. Schytal jsem to do zadku, naštěstí to nebylo někam jinam... Věděl jsem, že bude střílet, protože není technický typ. Ale bylo to do místa, které není tolik chráněné, takže to celkem zabolelo,“ vysvětluje.

Západočeši se v Ostravě prosadili jedinkrát zásluhou nezastavitelného Milana Gulaše, jenž vstřelil svou 33. branku v probíhajícím extraligovém ročníku. Kde se zápas lámal? „Klíčový byl asi začátek třetí třetiny. V první i druhé třetině jsme měli nějaké šance, ale Svoboda to výborně vychytal a po gólu jsme zase přestali hrát. Venku se nám nedaří, už to musíme nějak zlomit. Není na co čekat. Venku už máme šestou porážku v řadě, takhle to dál nejde,“ uvědomuje si.

Zklamaný byl i ze svého vlastního výkonu. „Ode mě to byl určitě špatný výkon. Myslím, že mám na víc. Nehraju dobře, musím se zlepšit,“ přiznává čtyřiadvacetiletý rychlík. Co říká na to, že klub z jeho rodného města bojuje o přežití v nejvyšší soutěži? „Hrají o všechno. Jejich bojovnost byla na vysoké úrovni, šli si za tím. Utkání tolik nevnímám z vítkovického pohledu, protože jsme zase prohráli, ale přeju jim, ať se zachrání,“ dodává Patrik Zdráhal.

Čerešňák po další prohře venku: Musíme hrát odvážněji

Podobná slova volil na adresu svého bývalého klubu i vysoký slovenský zadák ve službách plzeňského celku Peter Čerešňák.

Kde byl podle vás zlomový moment utkání?
Myslím si, že obecně šlo hlavně o vytváření a proměňování šancí. Měli jsme jich jen pár. Nedokázali jsme si vytvořit víc šancí a tlačit se do branky, v tom byl největší problém. 

A co vstup do třetí třetiny?
Ten taky. Hned v první minutě jsme dostali gól, což tým vždycky srazí. Na druhou stranu měli jsme ještě dvacet minut na to, abychom se zápasem něco udělali. To se nám ale nepodařilo. 

Co se člověku honí hlavou, když dostane gól takhle brzy zkraje třetiny?
Člověk někdy chce a chce, až je to občas kontraproduktivní, ale jak říkám: Měli jsme dost času s tím něco udělat, bohužel se nám to nepodařilo.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Bylo vidět, že Vítkovice, které bojují o přežití v extralize, vám nedaly nic zdarma...
Hrály dobře. Bojují o bytí a nebytí, takže to byl náročný zápas. Bohužel se nám s výsledkem už nic nepodařilo udělat a domácí vyhráli.

Pro vás je to šestá porážka venku. Navíc jste zmínil, že jste si nevytvořili dost šancí. Čím to je, že tak ofenzivní mužstvo jako je Plzeň s tím mělo problém?
To bych taky rád věděl. (usmívá se) Poslední dobou se nám moc nedaří, ale ještě nás čeká pár venkovních zápasů a doufám, že to tam zlomíme a do play off si tohle natrénujeme. Musím hrát odvážněji a sebevědoměji. 

Jak vnímáte, že vítkovický tým, kde jste dříve působil, hraje o záchranu?
Celkově tam bojují tradiční kluby. Ve Vítkovicích jsem hrál dva roky a přeji jim, aby se zachránily. Hokej tady patří, mám to tady a celou Ostravu velmi rád.

Záchranářský boj je tuze napínavý. Vy tyto starosti nemáte, přesto: Sledujete situaci u dna tabulky?
Samozřejmě sledujeme, je to tam velmi natěsnané. Každý z těch mančaftů má před sebou těžké zápasy, takže to bude velmi zajímavé.

Sestřih utkání Vítkovice – Plzeň

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz