Vytoužený start ženské šestnáctky. Přetlačí na Slovensku starší sokyně?

Foto: Jan Beneš, Český hokej

Teprve v prosinci se vytouženého vstupu do sezony dočká i poslední z českých reprezentací, ta ženská do šestnácti let. Jako každý rok vyrazí na Turnaj olympijských nadějí visegrádských národů, kde bude bojovat proti starším soupeřkám.

Nejmladší z ženských národních výběrů má v probíhající sezoně kalendář výrazně zeštíhlený, proto startuje teprve v prosinci. I když do detailu vzato, není to tak úplně pravda. O hokejistkách ročníků 2007, 2008 a 2009 – tedy přesně těch, které letos patří do šestnáctky – si už trenéři dělají přehled na akcích nového projektu Future Olympians.

Nový hlavní kouč Jan Lucák teď namíchal kádr z hráček, které už mají reprezentační zkušenosti, a těch, které obléknou zápasové trikoty s českým lvem poprvé.

Pětice hokejistek v čele s brankářkou Danielou Novákovou si v listopadu už zahrála za osmnáctku na turnaji v Teplicích, i některé další pomohly šestnáctce v minulé sezoně vybojovat zlaté medaile na Evropském poháru. Ve finále vstřelila dva góly Julie Jebousková, která následně odešla do Kanady a teď se do reprezentace vrací.

Na mezistátní debut se naopak těší osm hraček. Novákové bude v brankovišti sekundovat Kateřina Fialová, v poli čeká premiéra Hanu Panešovou, Ellen Jarabkovou, Natálii Musilovou, Adélu Mynaříkovou, Alenu Luxemburkovou, Adélu Vávrovou a Lucii Šindelářovou.

Turnaj olympijských nadějí visegrádských národů se hraje v předvánočním termínu od roku 2014. Z dosavadních sedmi turnajů vyhrály Češky plných šest, a to přitom nastupují i proti soupeřkám starším o dva roky. Vysoko nastavenou laťku bude chtít navzdory nízké sehranosti udržet i letošní výběr.

Foto: Jan Paroubek

Národní tým se v pondělí 12. prosince rovnou vydá do slovenského Púchova, kde absolvuje i kemp před začátkem turnaje. K prvnímu utkání nastoupí ve čtvrtek proti Maďarsku, druhý den ho čeká Polsko a na závěr v sobotu domácí reprezentace.

Loni mladé Češky zdolaly Maďarky 4:1, Polky 6:0 a Slovenky 4:3 po prodloužení. Maďarsko i Polsko nasadí také letos osmnáctku, zatímco domácí Slovensko kombinovaný výběr osmnáctky a šestnáctky, neboť elitní hráčky z U18 zamíří na turnaj do Finska.

Nominace ženské šestnáctky

Brankářky:
Daniela Nováková (Slavia Praha), Kateřina Fialová (Litvínov).

Obránkyně:
Madlen Chladová (Humpolec), Šarlota Stýblová (Polička), Věra Šťástková (Liberec), Aneta Paroubková (Pilsen Wolves), Johanna Tischler (Warriors Brno), Hana Panešová (Roudnice nad Labem), Lucie Štěpánová (Třemošná), Ellen Jarabková (Hvězda Praha), Natálie Musilová (Mad Bull).

Útočnice:
Julie Jebousková (Stanstead College, Kanada), Adéla Fromová (Kolín), Klaudie Pietraszová (Brynäs, Švédsko), Linda Vocetková (Neratovice), Viktorie Jílková (Žebrák), Anna Mazancová (Benátky nad Jizerou), Adéla Mynaříková (Roudnice nad Labem), Adéla Pánková (Soběslav), Alena Luxemburková (Poděbrady), Adéla Vávrová (Ice Dragons Telč), Lucie Šindelářová (Mladá Boleslav).

Náhradnice:

Brankářky: Eliška Černá (Moravské Budějovice), Veronika Ortová (Ústí nad Labem). Obránkyně: Viktorie Kopřivová (Jindřichův Hradec), Zoe Petrová (Ice Dragons Telč). Útočnice: Ester Rosenbaumová (Slavia Praha), Veronika Palíšková (DDM České Budějovice), Amálie Karásková (Velké Meziříčí).

Realizační tým:

Manažerka: Kateřina Rezeková
Hlavní trenér: Jan Lucák
Asistent trenéra: Martin Cimrman
Trenér brankářek: Dalimil Svoboda
Lékař: MUDr. Lucie Gahutová
Fyzioterapeut: bude upřesněno
Kondiční trenér: Ondřej Almaši
Kustod: Josef Polenský

Program Turnaje olympijských nadějí

Čtvrtek 15. prosince:
14:00 Maďarsko U18 – Česko U16
17:30 Slovensko U16/U18 – Polsko U18

Pátek 16. prosince:
14:00 Česko U16 – Polsko U18
17:30 Slovensko U16/U18 – Maďarsko U18

Sobota 17. prosince:
11:00 Polsko U18 – Maďarsko U18
14:30 Slovensko U16/U18 – Česko U16

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz