Výzva pro krále gólmanů Chance ligy. Klimeš má novou smlouvu s Kometou

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

V posledních sezonách si znamenitě vedl mezi třemi tyčemi Přerova, Lukáš Klimeš zářil natolik, že byl v anketě hokej.cz vyhlášen nejlepším brankářem Chance ligy. Nyní se mu otevírá šance proniknout mezi tuzemskou elitu, čtyřiadvacetiletý gólman podepsal novou smlouvu s mateřskou Kometou Brno!

Nový fanshop

Mistři republiky 2017 a 2018 mají v brankovišti k dispozici Marka Čiliaka s Karlem Vejmelkou, po odchodu Lukáše Dostála do Finska obsadí třetí pozici mezi maskovanými muži právě Lukáš Klimeš.

„Lukáš je náš odchovanec a jsme pyšní na to, jak se vypracoval. Byl vyhlášen nejlepším brankářem Chance ligy za loňskou sezonu. Jsem rád, že jsme se s ním domluvili na delší smlouvě. Nyní máme tři špičkové gólmany, rozhodne jejich momentální výkonnost a rozhodnutí trenérů, koho nasadí do brány. Lukáš šanci určitě dostane,“ uvedl na webu Komety majitel klubu Libor Zábranský.

Brněnský brankář, který 14. července oslaví 25. narozeniny, chytal v uplynulých čtyřech sezonách především za Přerov. Vypomohl také Třebíči, předtím krátce Havlíčkovu Brodu či Břeclavi. V ročníku 2014-15 absolvoval za Kometu dosud jediný extraligový duel, Klimeš nastoupil v 52. kole na ledě pražské Slavie.

Nyní v kapse nový kontrakt s Kometou a před sebou velkou výzvu. „Chci se poprat o místo, abych dostal šanci, a uvidíme, jak to bude vypadat. Dnes jsem se zapojil do přípravy. Těším se, je to pro mě krok dopředu. Jsem Brňák a mám radost, že můžu v Kometě zase být," uvedl na stránkách hc-kometa.cz.

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Konkurence v brankovišti Komety je značná, Klimeš si to uvědomuje. „Myslím, že všichni tři gólmani mezi sebou nemáme žádný problém. Oba kluky znám. Když jsem byl v juniorce, Marek Čiliak už za Kometu chytal. S Karlem Vejmelkou jsme společně působili v Třebíči. Znám se i s trenérem brankářů Jaroslavem Odehnalem – a to už od sedmé třídy," připomněl závěrem.

Soupiska HC Kometa Brno

Brankáři: Marek Čiliak, Karel Vejmelka, Lukáš Klimeš.

Obránci: Ivan Baranka, Tomáš Bartejs, Michal Gulaši, Daniel Kowalczyk, Radek Kučeřík, Tomáš Malec, Dalimil Mikyska, Ondřej Němec, Filip Pyrochta, Jan Štencel.

Útočníci: Petr Holík, Luboš Horký, Jan Hruška, Pavel Jenyš, Petr Kratochvíl, Lukáš Kucsera, Silvester Kusko, Jakub Lev, Alexandre Mallet, Erik Meluzín, Tomáš Mlynář, Peter Mueller, Jakub Orsava, Karel Plášek mladší, Jan Süss, Martin Zaťovič.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz