Vzácné body, vyzdvihl Chlapík po Třinci. A Kousalova finta? Nečekal jsem to

Filip Chlapík | Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Ve druhém kole Tipsport extraligy na sebe narazily týmy, které moc dobře ví, čeho v sezoně chtějí dosáhnout – Třinec a Sparta. Oceláři vedli už po dvaceti vteřinách, ale v závěru se přece jen radoval celek z hlavního města. Ovšem až po samostatných nájezdech.

Skóre hned během prvního střídání otevřel Martin Růžička, na to však dokázal najít odpověď Vladimír Sobotka. V přesilovce se později trefil i navrátilec Filip Chlapík. Byť Třinec později srovnal krok, tak v nájezdové loterii brala druhý bod Sparta.

Filipe, dva body v Třinci jsou cenné, ale klidně mohly být tři...
Ano, ale je to takové kdyby. Oni měli taky šance a mohlo to dopadnout jakkoliv. My jsme rádi, že vezeme výhru. Odvézt odsud body je velmi vzácné.

Bylo těžké hodit za hlavu nepovedený úvod? 
Je to o síle, museli jsme držet při sobě. Věděli jsme, že kvalitu máme. Bylo to jen o tom, abychom byli trpěliví, góly pak přišly. 

„Bylo to jen o tom, abychom byli trpěliví, góly pak přišly.“

V prodloužení vás hodně podržel brankář Jakub Kovář, že?
Kovy je fantastický. Za mě je to špička ne-li v Evropě, v extralize určitě. Chytá výborně, v každém zápase nás drží.  

Věřili jste si na nájezdy? Protože Třinci moc nejdou...
Vždycky je to taková loterie. Nejsem fanouškem samostatných nájezdů, může to být jakkoliv.

Co říkáte na nájezdovou parádu Pavla Kousala?
Vůbec jsem to nečekal. Viděl jsem to, ale je super, že si věří a něco takového udělá. Je výborný hráč a jsem rád, že jsem to mohl vidět.

„Je super, že si věří a něco takového udělá.“

Ukázala se i síla prvních lajn, které obstaraly všechny góly? 
Jeden byl v přesilovce, druhý při hře pět na pět. Samozřejmě, top lajny jsou o tom, aby rozhodovaly zápasy. Je to jejich i naše práce. 

Změnilo se něco na herním stylu Třince?
Hrají podobně, lídři zůstali a drží se plánu. Takové zápasy s nimi jsou vždycky urputné a do poslední minuty se bojuje. Sparta je sice v něčem jiná, ale kabina je víceméně stejná a já jsem rád, že jsem tady mohl být s nimi.

Takže už jste si znovu zvykl?
Vždycky se do toho dostávám trošku dýl, než to bude na nějakém maximu. Jsem ale rád, že tam padl gól a mám nějaké body, protože to člověku vždycky přidá na sebevědomí. Jdu do zápasu s tím, abych týmu pomohl.

„Vždycky se do toho dostávám trošku dýl, než to bude na nějakém maximu.“

A jak se cítíte po fyzické stránce?
Dobře, ale je to teprve začátek. Měli jsme za sebou nějaké přípravné zápasy, ale všichni víme, jaké jsou. 

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz