Vždy jsem chtěl skončit doma, tvrdí Plekanec. Co říká o spolupráci s Jágrem?

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

Svou dlouholetou misi v Kanadě uzavřel, v Montrealu ale na brněnského útočníka Tomáše Plekance nezapomínají. Vždyť brilantní centr zanechal v organizaci Canadiens stopu tak hlubokou, že ji nezavane ani neúprosný čas.

HokejkaTV

V rozhovoru pro oficiální web Canadiens zavzpomínal na časy v kanadském hockeytownu. „Doma se na NHL samozřejmě divám, ale jediný tým, který opravdu sleduji, je Montreal. Koukám, jak skládají tým a co kluci dělají. Stále jsem v obraze, i když zvenčí. Věřím, že tým bude zase lepší a půjde nahoru. Těším se na to, kluci letos udělají play off,“ věští Tomáš Plekanec.

Tomu před rokem v říjnu fanoušci v Bell Centre vestoje aplaudovali k jubilejnímu tisícímu odehranému zápasu v NHL. V listopadu mu pak gratulovali ke konci bohaté kariéry. „Oba ty večery byly úžasné. Nikdy jsem o ničem podobném nesnil. Přitom jsem nikdy neměl šanci zahrát si o Stanley Cup a být na špici, ale lidé přesto takhle reagovali. Bylo to tak dojemné a jedinečné... Na tenhle moment s fanoušky nikdy nezapomenu,“ přiznává zkušený borec.

Kometa? Mám šanci si zahrát o titul

Po konci v zámoří se vrátil do mateřského Kladna, kterému výrazně pomohl k návratu do nejvyšší soutěže. „Přijít do Kladna a pomoci mu splnit tenhle cíl společně s Jaromírem Jágrem v jedné lajně, pro mě bylo něco speciálního,“ pokračuje. „Vždycky jsem chtěl završit kariéru v Česku. Jsem vděčný za roky v NHL, ale teď už je čas hrát tady,“ dodává.

Nyní se Tomáš Plekanec soustředí na výzvu v brněnské Kometě, která má tradičně vysoké ambice. „Mám šanci si zahrát o titul v extralize, což jsem vždycky chtěl. Chceme být úspěšní, chceme být nejlepším týmem. Snad se nám to povede,“ věří.

Plekanec a Šafářová se těší na dáreček

Vedle hokeje budou mít Plekanec a jeho partnerka Lucie Šafářová příjemné starosti. Český sportovní totiž čeká přírůstek. „Bude to vzrušující. V životě není nic lepšího než mít miminko. Mělo by se narodit v půlce prosince, takže to pro nás bude pěkný vánoční dárek,“ usmívá se šestatřicetiletý hokejista.

„Už se pomalu těším na to období bez spánku, výměnu plenek a všechny ty další malé věci okolo,“ uzavírá Tomáš Plekanec, který je otcem sedmiletého Matyáše a čtyřletého Adama.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz