Vzestupy, pády a 13 gólů. Radost šestnáctky proti Švédům trefil skvělý Menšík!

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Po prohře s domácím Finskem slaví čeští hokejisté do 16 let na turnaji čtyř zemí první úspěch. Ale že to byly nervy! V bláznivém utkání plném zvratů porazili Švédsko 7:6 v prodloužení, famózním výkonem a čtyřmi góly zavelel za výhrou Matouš Menšík (na snímku).

Nový fanshop

Nový den, jiný zápas. Je ale až neskutečné, jak moc jiný. Svěřenci trenéra Petra Hakena po první zkušenosti s finským hokejem naťukli i švédskou kapitolu a stoprocentně si to budou dlouho pamatovat.

První obrat přinesla hned úvodní třetina. České vedení rychle zařídil z přesilovky Jan Krupička, ale taktéž z početních výhod otočil skóre Hugo Eliasson. Druhou část ovšem opanovali Češi s přesvědčivým Tomášem Suchánkem v brance: Po gólech Menšíka, Svozila a Altrichtra vedli už o dva góly, Matouš Menšík se navíc 18 sekund po pauze trefil znovu!

Bohužel ani náskok 5:2 národnímu týmu nestačil. Pětiminutovou přesilovku totiž promrhal, naopak Tre Kronor ze stejné možnosti vytěžili rovnou dvě branky Robertssona a Lysella. Druhý jmenovaný krátce nato z trestného střílení vyrovnal...

„Chtěl bych pochválit celé mužstvo za bojovnost, nasazení a charakter.“

Drama tak pokračovalo. Menšík v téže minutě završil hattrick a mladíci sahali po vítězství, jenže v power-play soupeře dvakrát minuli prázdnou bránu a devět sekund před sirénou je ztrestal Jellvik!

A tak si musel slovo vzít znovu jihlavský talent. Matouš Menšík dostal na konci první minuty prodloužení přihrávku od Stanislava Svozila, samostatný únik proměnil bekhendovým zaseknutím mezi betony, a svým čtvrtým gólem a pátým bodem spustil českou euforii.

„Myslím, že jsme odehráli velice kvalitní utkání. Oproti zápasu s Finy jsme zlepšili ofenzivní činnost, a díky tomu se nám podařilo vsítit sedm branek. Věřím, že nám tato produkitivita vydrží i do zápasu s Ruskem. Tímto bych chtěl pochválit celé mužstvo za bojovnost, nasazení a charakter,“ říká asistent trenéra Richard Žemlička.

Hokejisté ročníku 2003 získali první vítězství nad soupeřem ze silné evropské trojky, turnaj uzavřou v Mikkeli nedělní bitvou s Ruskem. Cíl mají jasný: po pěti vzájemných porážkách od sborné z probíhající sezony konečně uspět.

ČESKO – ŠVÉDSKO 7:6 po prodloužení (1:2, 3:0, 2:4 – 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Krupička (Menšík), 27. Menšík (Šedivý), 27. Svozil (Jiříček), 36. Altrichter (Pajer, Jiříček), 41. Menšík, 53. Menšík (Krupička, Ticháček), 61. Menšík (Svozil) – 7. Eliasson (Dower Nilsson, Lysell), 14. Eliasson (Dower Nilsson), 49. Robertsson (Dower Nilsson, Edvinsson), 50. Lysell (Dower Nilsson, Robertsson), 53. Lysell (TS), 60. Jellvik.
Rozhodčí: Laakonen – Inkinen, Hautamäki.
Vyloučení: 3:5, navíc Brada – Olsson oba 5 minut a do konce utkání.
Využití: 2:4.
Střely na branku: 27:31 (7:8, 11:10, 7:12 – 2:1).
Diváci: 120.
Česko: Suchánek – Cubo, Ticháček, Jiříček, Svozil, Machů, Moravec, Šedivý – Krupička, Szturc, Menšík – Pajer, Brada, Ramik – Frömel, Herčík, Budina – Altrichter, Soukup, Remeš – Půček. Trenéři: Haken, Eismann a Žemlička.
Švédsko: Brännman – A. Olsson, Stigell, Angesved, Forsmark, J. Persson, Edvinsson, Johansson, Myrenberg – Eliasson, Stjernborg, Moberg – Jellvik, Grunditz, L. Persson – Lysell, Dower Nilsson, Robertsson – Jacobsson, Perlman, V. Olsson.

Finsko – Rusko 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Švédsko 2 1 0 1 0 10:9 4
2. Rusko 2 1 0 0 1 6:6 3
3. Finsko 2 1 0 0 1 5:5 3
4. Česko 2 0 1 0 1 8:9 2

Další program turnaje ve Finsku

Neděle 10. února (Mikkeli):
13:00 Finsko – Švédsko
16:30 Rusko – Česko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz