Vzpomínka na staré dobré časy. Litvínov slaví 60 let od historického postupu

Foto: archiv HC VERVA Litvínov

Bojují o předkolo play off, hokejisté Litvínova ovšem zároveň nezapomínají na důležitý milník klubové historie. Letos je to 60 let od chvíle, kdy se místní klub poprvé probil mezi tuzemskou elitu. Verva od té doby nikdy nesestoupila, podobnou unikátní bilancí se mohou pochlubit už jen dva jiné extraligové kluby.

MS U20 2020

Vedení Krušnhorců si 60 let působení v nejvyšší soutěži připomene během pátečního souboje s Libercem, hráči Vervy do něj nastoupí ve speciálních historických dresech. Klub ve spolupráci s pamětníky připravil kopie dresů ze sezony 1959-60, na jejímž konci hokejový Litvínov slavil historický postup.

„Je to oslava významného jubilea nepřetržité účasti šedesáti let v nejvyšší soutěži. Vybrali jsme jeden z posledních domácích zápasů základní části symbolicky na termín, kdy před šedesáti lety postupovali litvínovští hokejisté do nejvyšší soutěže,“ uvedl ředitel klubového marketingu Jan Klobouček.

Z osmi žijících pamětníků přijala pozvání na akci šestice hráčů z tehdejšího mužstva, z hlediště Zimního stadionu Ivana Hlinky by páteční duel měli osobně sledovat Jaromír Hudec, Bohumil Mraček, Zdeněk Zíma nejstarší, Josef Bruk a Vladimír Kýhos starší.

Speciální edice historických dresů čítá symbolicky 60 kusů. Čtyřiadvacet z nich včetně štulpen a návleků na kalhoty je připraveno pro hráče litvínovského týmu. Po utkání budou vydraženy na podporu charitativního projektu Konto Našeho Srdce. 18 jiných dresů bylo opatřeno jmenovkami hráčů, kteří nastoupili v sezoně 1959-60, dalších 18 dresů bez jmenovek poputuje příznivcům do fanshopu.

Foto: archiv HC VERVA Litvínov

„Vybrali jsme dresy z první sezony v nejvyšší soutěži. Připravili jsme jejich věrnou kopii, co se týče loga, nápisu i barev. Fotografie byly samozřejmě černobílé, takže jsme se radili s pamětníky tehdejší doby a sestavili tak nejvěrnější možnou kopii původního dresu. Nebudou sublimované, ale bude na nich vyšité logo, číslo i nápis na hrudi, takže se fanoušci mají na co těšit,“ doplnil Jan Klobouček

Střetnutí HC VERVA Litvínov  – Bílí Tygři Liberec startuje v pátek 1. března od 17:30 hodin, sledovat ho můžete živě na HOKEJKATV.

Foto: archiv HC VERVA Litvínov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz