Vzpomínky se mi vrátily, říká posila Mory Kolouch. Těší se na rachot v plecharéně

Foto: Michaela Martinátová, hc-olomouc.cz

28. července 2018, 8:10

David Jahoda

Ty prostory důvěrně zná. Petru Kolouchovi po přesunu z Vítkovic odpadly prakticky všechny okolnosti spojené se seznamováním nebo adaptací v novém prostředí. Po pěti letech totiž znovu obleče dres Olomouce. „Zažil jsem toho tady hodně,“ vzpomíná šikovný centr. Jako nezkušený mladík totiž Kohoutům v sezoně 2012/13 pomohl až do baráže o extraligu, postup se ale konal až o rok později bez jeho participace. Kromě jiného se těší na atmosféru na stařičkém olomouckém stadionu.

Poprvé po pěti letech jste se sklouzl na olomouckém ledě jako hráč místního klubu, jaké to bylo?
Všechny ty vzpomínky se mi vrátily, zažil jsem toho tady hodně. Když jsem tady před lety působil, hrálo se mi parádně. Naopak když jsem sem jezdil s Vítkovicemi, tak už to bylo horší. Olomouc byla jeden z nejhorších soupeřů, i na ledě mi to moc nejezdilo. Nevím, čím to, ale teď už je to zase v pohodě, což je dobře (směje se).

Olomoucká plecharéna je sice stařičká a nemoderní, ale má své kouzlo, viďte?
Je tu dobrá akustika, takže stačí, když přijdou dva tisíce lidí, a je tu rachot. Těším se na to. Když si vzpomenu, jaké to tu bylo během baráže, to bylo neskutečné. Nabíjí vás to energií, v důležitých momentech vás to žene dopředu.

Fanoušci si z vašeho předchozího působení na Hané určitě vybaví chytré nájezdy s překvapivou brzdou. Můžou se na to těšit znovu?
Budete se muset nechat překvapit, nebudu to prozrazovat. Možná něco vymyslím (usmál se).

>> Mora nazula brusle. Trenéři by rádi střelce, Galvas st. na Hané končí

Jaký vlastně byl první trénink na ledě?
Jsem rád, že ten první, v uvozovkách nejhorší, trénink máme za sebou. Teď už to bude jen lepší.

Trápily vás tradiční problémy s novou výstrojí?
Tím, že jsem tu nový, ji mám prakticky celou novou. Nebylo to optimální, hlavně brusle dost tlačily, ale bude stačit pár tréninků a ono si to všechno sedne.

Jak vypadal led? Obvykle mívá v letních měsících do ideálu daleko.
Led byl úplně v pohodě, myslím si ale, že období, kdy to bude zase pořádně topit, ještě přijde.

„Je tu dobrá akustika, takže stačí, když přijdou dva tisíce lidí, a je tu rachot.“

Před nástupem na led jste měli volno. Jak a kde jste ho trávil?
Je to takové volno jen v uvozovkách, protože před nástupem na led se člověk musí nějak udržovat. Já jsem to měl navíc o to horší, že jsem si na konci suché přípravy přivodil menší zranění. Musel jsem mít nějakých patnáct dní úplný klid, pak už jsem ale zase začal trénovat. Zajel jsem si na Slovensko, vyčistil si hlavu a jsem na sezonu připravený.

V přípravě vás čeká devět zápasů, z toho dva týmy z KHL. Jak se těšíte?
Je super, že si budeme moct zahrát zápasy s týmy TOP kvality. Určitě to vítám, doufám, že je porazíme.

Hned na začátek máte bratislavský Slovan, kam přestoupil váš nedávný spoluhráč z Vítkovic obránce Lukáš Klok. Bude nějaké špičkování?
Určitě si napíšeme, trochu se vyhecujeme, možná se o něco vsadíme.

>> Přípravu na extraligu zpestří Kazaši i turnaje, dorazí 7 klubů z KHL

Před prvními přípravnými duely budete mít čas se v nové výstroji trochu usadit, poznat se spoluhráči na ledě. Je dobře, že se do zápasů nejde hned?
Určitě. Hrát zápas hned v prvním týdnu, to by podle mě nebylo dobře ani pro fanoušky. Moc kvalitní by to asi nebylo. Je dobře, že se hraje až ve druhém týdnu, i když já bych klidně počkal až na ten třetí.

logo TipsportSledujte všechny zápasy MS 2023 v ledním hokeji a získejte za registraci 500 Kč na první sázky!

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz