Baráž bude úplně jiná soutěž, ví Skuhravý. Novák chce ve Slavii pokračovat

Foto: Jan Čech (Karlovarský deník), hokejkv.cz

První zástupce WSM ligy v baráži je znám. Karlovy Vary porazily ve vyrovnané, přesto ve finále jednoznačné, sérii pražskou Slavii 4:0. Celek z lázeňského města se znovu mohl spolehnout na gólmana Filipa Novotného, který hned dvakrát vynuloval soupeřovy střelce.

Nový fanshop

„Opět jsme se potýkali s problémem dát gól, potom je to těžké proti takovému soupeři,“ uvědomuje si Jan Novák nedostatky, které Pražany stály i poslední utkání sezony. Na druhé straně byli šťastnější Karlovarští. „Podařilo se nám vstřelit první gól, přidat druhý na konci prostřední části a do třetí třetiny jsme šli s tím, že to ubráníme a uhrajeme. Hráli jsme přesně podle pokynů trenéra a podařilo se nám dát navíc gól do prázdné,“ těší Václava Skuhravého.

Sešívaní byli pro energetiky nepříjemným, a ačkoli to podle konečného stavu série nevypadá, vyrovnaným soupeřem. Především defenziva Slavie se Energii přecházela těžko. Co podle slov kapitána pomohlo jeho celku k překonávání takové obrany? „Hlavně pohyb našich útočníků, protože máme většinou hodně bruslivé útočníky, až na pár výjimek, jako jsem já. Pravděpodobně dělal jejich obráncům největší potíže pohyb našich mrštných útočníků,“ tvrdí Skuhravý.

Slávistický kapitán je ovšem na své mužstvo hrdý. „Série 0:4 zní pochopitelně šíleně, ale řekl bych, že se nemáme za co stydět, odmakali jsme to. Já musím poděkovat klukům, trenérům, majiteli a všem co se kolem hokeje pohybují.“

Slavia neměla nejlepší vstup do soutěže, přesto se parta pod trenérem Razýmem dostala do play off ze čtvrtého místa. „Sezona byla těžká, měli jsme pomalý začátek. Pak jsme se hodně potýkali s marodkou. Měli jsme série, kdy jsme přejeli soupeře a také série, kdy jsme odevzdávali body. Takový je hokej,“ říká Novák.

A co nyní bude s legendou, která se Slavií vyhrála oba tituly? „Já bych každopádně rád pokračoval, záleží, jak to tu bude, ale určitě bych ještě rád hrál,“ říká devětatřicetiletý bek, který v sešívaném dresu nastoupil do čtrnácti sezon.

Energie mistrem WSM Ligy! Kdo je kdo v jejím týmu? »

Pražané po vypadnutí v semifinále zbraně neskládají a další šanci chtějí chytnout za pačesy. „Nešel bych do nové sezony bez nějakého cíle. Uvidíme, jak se to tu sejde a jak to půjde. Každopádně cíl je vrátit se do extraligy, uspokojit fanoušky, kteří budou chodit a chodili letos, za což jim děkujeme. Chápu, že stát v Edenu v takové zimě je někdy šílené,“ hlásí obránce se sedmnáctkou na zádech.

Poděkovat příznivcům by chtěl i Václav Skuhravý. „Chtěl bych všem poděkovat, bylo to skvělé. Jak na domácí zápasy, kam jich přišlo hodně, tak tady v Edenu, kde byli slyšet víc než slavističtí. Byli suproví a moc nám pomohli,“ chrlí slova chvály urostlá čtyřiatřicítka.

Když se řekne kapitán Energie, drtivé většině jako první naskočí právě Skuhravého jméno. „Snažím se kluky vyhecovat, podpořit, už mám na to věk a zkušenosti. Oni to víc odbruslí a odmakají na ledě, takže každý máme v týmu svou roli. Každý máme určenou svou pozici a to, co by měl každý hrát. Dosud jsme to plnili skvěle.“

Zatímco Slavii sezona končí, Energii čeká nejdůležitější část – baráž o návrat mezi elitu. Do ní vstoupí svěřenci Martina Pešouta bez ztráty jediného utkání v play off WSM Ligy. „Uvidíme, zda nám to pomůže. Baráž je úplně jiná soutěž. My jsme měli jasný cíl vrátit Vary zpět do extraligy. První krok máme za sebou, play off se nám povedlo skvěle, ale příští úterý začíná baráž a to bude něco jiného,“ ví karlovarská legenda.

Souboj o extraligovou příslušnost začne v úterý 27. března. Karlovy Vary začnou svou cestu podkrušnohorským derby s Litvínovem, Jihlava pak vyzve vítěze semifinálové série Kladna s Českými Budějovicemi.

Foto: Karel Švec, ČSLH

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz