Bulíř už je u Jandače. Bude jako Kovář? ptají se v Magnitogorsku

V pátek se oficiálně stal hráčem Magnitogorsku, teď má Michal Bulíř za sebou první trénink s novými spoluhráči. Liberecký odchovanec se Metallurgu upsal do konce sezony a ve východních končinách vzbuzuje velká očekávání.

NHL 20

Už třeba jen proto, že Bulířovi musel místo na soupisce uvolnit Wojtek Wolski. Zkušený Kanaďan si držel slušnou produktivitu, nicméně po příchodu českého útočníka se stal nadbytečným. „Nedávno k nám přišel Nick Shore, pak jsme se bavili o tom, kdo by měl být pátým legionářem. Bylo jasné, že potřebujeme centra," uvedl po utkání s Čerepovcem hlavní kouč Josef Jandač

Někdejší reprezentační trenér mapoval situaci. Klub nejspíš čekal, jak se rozhodne Jan Kovář, který neuspěl v organizaci New York Islanders. Ve hře byla i jiná jména. „V české extralize na sebe upozornil Michal Bulíř, který může hráč centra i na křídle. Věděli jsme, že budeme muset někoho uvolnit. Bylo to těžké rozhodnutí, které padlo na Wolskiho," doplnil Jandač.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

На первую тренировку #братьяпоогню #металлург #магнитогорск #ммк

Příspěvek sdílený "Metallurg" Magnitogorsk (@hcmetallurg),Říj 23, 2018 v 1:14 PDT

Zatímco bronzový medailista z olympiády v Koreji a někdejší hokejista NHL si musí hledat nové angažmá, Bulíř už je s týmem Metallurgu. V pondělí odletěl z Prahy do Ruska, dnes poprvé trénoval pod vedením Josefa Jandače a jeho asistenta Jiřího Kalouse. Na pozicích cizinců jsou kromě něj k dispozici zmíněný Shore, Švéd Rasmussen, finský útočník Pakarinen a Kanaďan Ellison.

Čeští hokejisté měli v Magnitogorsku vždycky zvuk, v minulosti tam váleli Jan Marek, Tomáš Rolinek, Jaroslav Kudrna, Roman Málek, Martin Čech, Tomáš Chlubna, Tomáš Filippi, Karel Pilař, Milan Gulaš, Patrik Eliáš, Petr Sýkora a hlavně Jan Kovář.

Bulíř, který pod Josefem Jandačem začínal před dvěma lety v národním týmu, teď má Metallurgu pomoci k vyladění ofenzivy. „Nutno přiznat, že v případě Magnitogorsku vidíme postupné zlepšování. Tým jde nahoru," hodnotí na stránkách russia-hockey.org analytik Alexander Paškov, bývalý uznávaný brankář a olympijský vítěz 1972.

Příchod Bulíře je v Rusku hodně spojován s Josefem Jandačem, ale podle Paškova sehrál velkou roli viceprezident klubu Gennadij Veličkin. „Svého času mu vyšel tah s Janem Kovářem, který přišel v ne úplně mladém věku a bez velkého jména. Ale chytil se skvěle, málem byl nejlepším střelcem celé KHL. Jeho útok dotáhl klub ke dvěma titulům v Gagarinově poháru," upozorňuje Paškov.

V Magnitogorsku podle něj doufají, že Bulíř by Kováře napodobit. „Jestli na to má? Tuhle otázku může odpovědět pouze Sergej Mozjakin," zmiňuje Paškov nejlepšího útočníka týmu, jehož manželce se mimochodem tento týden narodilo už páté dítě. „Spolupráce Mozjakina s Kovářem byla úžasná, ale Sergej není nejmladší. Proto si myslím, že myšlenka na vytvoření nového superútoku není moc reálná. Každopádně budu se zájmem sledovat, jak si povede Michal Bulíř," uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz