Do extraligy se vrací známá tvář, Litvínov ulovil důrazného Kanaďana

Foto: hc-vitkovice.cz

8. listopadu 14:23

Jan Šimek

Hokejový Litvínov posiluje své útočné řady. Na spolupráci do konce sezony s možností dřívějšího ukončení kontraktu se vedení severočeského klubu dohodlo s útočníkem Samsonem Mahbodem, který v Tipsport extralize dříve nastupoval za Vítkovice.

HokejkaSHOPvanoce

„Samsona znám velmi dobře z EBEL ligy a KHL. Je technicky velmi zdatný hráč, který umí hrát na všech postech. Je výborný bruslař. Má dobrou koncovku, i když se mu v loňské sezoně nedařilo podle jeho představ. Když má v mužstvu svou roli a důvěru, dokáže ji platit,“ vysvětluje pro litínovský web klubový skaut Rostislav Dočekal.

Třicetiletý Kanaďan má na severu Čech smlouvu platnou do konce probíhajícího ročníku s klauzulí, která umožňuje dřívější ukončení kontraktu. Mahbod strávil začátek uplynulé sezony ve Vítkovicích, kde v osmi zápasech vstřelil jeden gól. Dalších šestnáct utkání sehrál v německém Krefeldu. 

Verva vyzkouší Kanaďana, obránce Šesták končí »

Důrazný útočník, který si kromě zámořských soutěží vyzkoušel angažmá v Polsku, Rusku, Finsku či Chorvatsku, bude nově oblékat litvínovský dres. Severočechům má pomoci zvýšit údernost ofenzivy.

Proč po něm chemici sáhli? „Chceme zvýšit konkurenci v našem útoku. Chceme využít jeho přímočarost a tah do brány kanadského stylu,“ vysvětluje generální ředitel litvínovského klubu Jiří Šlégr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz