Hrdina Bartejs o gólu nevěděl. Kluci se radovali, tak já taky, směje se

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

8. ledna 2018, 12:57

Daniel Kinc

Tři ze tří, respektive šest z šesti. Kometa splnila to, co si předsevzala a v domácí sérii tří utkání v pěti dnech pokaždé zvítězila, navíc se jednalo již o šestou výhru ze všech šesti duelů po Vánocích. Proti Olomouci to byla pro modrobílé pořádná šichta, když nerozhodný zápas zlomil minutu před koncem vítěznou brankou sváteční střelec Tomáš Bartejs, jenž si vysloužil titul hrdiny večera, i když původně byla branka připsána Leoši Čermákovi. „Jsem hlavně rád, že jsme vyhráli, a jestli dal gól Leoš, nebo já je mi tak nějak jedno. Na střídačce mi říkal, že je to můj gól, ale důležité jsou tři body,“ povídá brněnský „Bart“.

HokejkaTV

V nerozhodném duelu dlouho dominovaly obrany v čele s brankáři Markem Čiliakem na domácím straně a Branislavem Konrádem na straně Mory. Duel nakonec rozhodla jediná trefa, a to do sítě hostů z Hané. „V první třetině jsme měli nějaké šance a mohli jsme dát alespoň jeden gól, a hrálo by se úplně jinak. Od druhé třetiny začala být Olomouc urputnější, o to víc, když po první části nevedete. Pak se proti nim hraje těžko a my máme štěstí, že jsme se trefili takhle minutu před koncem. Pro nás je to určitě dobře,“ oddechl si člen třetího obranného páru Komety.

Právě Bartejs minutu před koncem základní hrací doby vystřelil Kometě jediným gólem duelu tři body. „Martin Dočekal mi to dobře prostrčil na střed. Chtěl jsem střílet hned, ale naštěstí mi to uteklo a pak jsem vystřelil, jenom abych propálil prvního bránícího hráče. Skončilo to v bráně, ale já jsem v první chvíli ani nevěděl, že je to gól. Ani nevím, kam to šlo, protože přes bránící hráče jsem to fakt neviděl. Kluci se radovali, tak jsem se radoval taky,“ popisuje sváteční střelec.

Ani jsem nevěděl, že to byl gól, culí se Bartejs

Obránce Komety se do střelecké listiny nezapisuje každý den, ovšem v důležitých momentech. „Určitě je to první vítězný gól v kariéře a kolik jich zatím bylo v extralize, to taky nevím (úsměv),“ přemýšlel nahlas. O tom, že se mu střelecky daří, taky slyšet nechtěl. „Říkáte, že když jsem dal dva góly, tak jsem se nějak rozstřílel? To tedy nevím, ale nevypadá to moc jako nejlepší počin. Snad to bude ještě lepší,“ pokračoval s úsměvem poté, co se trefil podruhé v sezoně. Původně však byla branka připsána Leoši Čermákovi, a tak si nemohl užít tradiční vyvolávání jména od fanoušků. „Nevadilo mi to vůbec. Jsem hlavně rád, že jsme vyhráli, a jestli dal gól Leoš, nebo já je mi tak nějak jedno. Na střídačce mi říkal, že je to můj gól, ale důležité jsou tři body,“ dodává skromně.

A kde viděl největší rozdíly od předchozího duelu proti Plzni? „Asi bych ty zápasy nesrovnával. Plzeň samozřejmě napadala víc, protože hrají více ofenzivní hokej než Olomouc, ale ta nám taky nedala ani metr ledu, takže za mě to bylo stejně těžké jako proti Plzni,“ komentoval Bartejs. Proti Olomouci to bylo hlavně o defenzívách. „My obránci jsme se soustředili hlavně na obranu, protože za zmíněného stavu 0:0 už tam může padnout všechno a může to rozhodnut celý zápas,“ tvrdí muž s přezdívkou Bart.

Sestřih utkání HC Kometa Brno – HC Olomouc

Stále však viděl rezervy v útočném pojetí hry posledního mistra. „Když střílíme z dálky, tak tam nikdo není, a naopak když tam někdo je, tak nevystřílíme. Je to tak padesát na padesát. To hru dozadu viděl jako velké plus vzestupu Brna, které vyhrálo pošesté v řadě. „S obranou jsme určitě spokojeni, Marek chytá výborně a proti Olomouci přidal další nulu. Podrží nás, jsem rád, že se o ně můžeme opřít a hlavní je, že vždy dáváme o ten gól více. Vyhráváme sice na jeden dva vstřelené góly, ale snad to takhle bude dál,“ doufá a věří loňský mistr s Brnem.

Jak již bylo zmíněno, Kometa se může spolehnout na nezvykle vyrovnanou brankářskou dvojici, kterou s příchodem Marka Langhamera získal, leč právě novic v řadách Brna laboruje se zraněním. Druhého z obou Marků to však podle něj nijak neohrozilo. „Čilo (Marek Čiliak, pozn. red.) už předtím, než přišel Marek Langhamer, chytal dobře a naplno, což všichni viděli. S příchodem nového brankáře se nic nemění, a tak oba chytají naplno,“ uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz