Konkurence pro Frodla: Slavia přivedla ze Sparty brankáře Honzíka

Foto: Instagram HC Slavia Praha

Slavia nečekaně posiluje na brankářském postu: na hostování ze Sparty získala Davida Honzíka, který v Edenu doplní Dominika Frodla a Patrika Polívku.

Nový fanshop

Honzík odchytal v této sezoně 19 extraligových zápasů. Úspěšnost zákroků má 89,94 % a průměr inkasovaných gólů na zápas 2,82. Po příchodu Jána Laca se stal brankářskou trojkou Sparty.

Čtyřiadvacetiletý mladík byl v minulém ročníku oporou Karlových Varů. Prvoligoví fanoušci si pak mohou Honzíka pamatovat z jeho úspěšného působení v Jihlavě.

Krátce před uzavřením letošního přestupového období míří ze Sparty do Slavie. Za sešívané poprvé nastoupí už v pondělí ve Frýdku-Místku. V extralize může dál působit formou střídavých startů.

Že bude Slavia na konci ledna aktivní, se čekalo, protože za Energií, Motorem a Rytíři zaostává v produktivitě. Posila na brankářském postu je ale pro mnohé překvapením: Dominik Frodl totiž patří ke statisticky nejlepším gólmanům soutěže. 

Pražané jsou momentálně na čtvrtém místě WSM Ligy – a to díky lepšímu skóre, než má pátý Přerov.

Soupiska HC Slavia Praha

Brankáři: Dominik Frodl, David Honzík, Patrik Polívka.

Obránci: Jan Pohl, Jaroslav Kasík, Jindřich Barák, Jiří Drtina, Jan Novák, Jan Holý, Pavel Kolařík, Antonín Růžička, Marek Ryzák, Vojtěch Šmíd, Jan Štibingr.

Útočníci: Marek Račuk, Tomáš Zigo, Lukáš Krejčík, David Šafránek, Zdeněk Doležal, Lukáš Nedvídek, Jiří Doležal, Martin Ondráček, Václav Jankovský, Zdeněk Kubica, Lukáš Endál, Martin Šagát, Petr Tejral, Tomáš Šmerha, Denis Heldák, Aleš Furch.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz