Krenželok se blýskl čtyřmi body. V Třinci je asi dobrý vzduch, směje se

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Šlágr 43. kola? Jednoznačně souboj druhého s prvním! Oceláři na svém ledě přivítali vedoucí liberecké Bílé Tygry, kterým se chtěli přiblížit na rozdíl jediného bodu. Jenže již druhá minuta naznačila pravý opak. Severočeši si v zápase s chutí zastříleli a pětibrankovým přídělem vyprovodili na střídačku reprezentačního brankáře Šimona Hrubce. Kanonádu hostí táhl Lukáš Krenželok, autor čtyř kanadských bodů.

Nový fanshop

Kdo pamatuje poslední vzájemné měření sil mezi Libercem a Oceláři, zcela jistě si vzpomněl na třetí třetinu, kdy Slezané během tří minut stáhli tříbrankové manko. Ve čtvrtém duelu v základní části si proto Liberec raději vytvořil náskok čtyř gólů. Liberečtí trestali především nedisciplinovanost Třince v obraně. Bílí Tygři tak od svého rivala odskočili na sedm bodů.

Velmi vydařený duel prožil útočník Lukáš Krenželok. Člen třetí liberecké letky vsítil hned první branku, v dalším průběhu duelu připravil další tři přesné trefy svým spoluhráčům. „Play off se blíží a pokud by nám to tak šlapalo, že může udeřit každá lajna, tak to je velký plus pro celý mančaft. S Jelenem ustojíme souboje, on je navíc dobrý na buly, a Ordy nám tam lítá a vybojuje hodně kotoučů. Teď nám to navíc začíná padat,“ těší Lukáše Krenželoka.

Určitě jste hodně šikovní, třinecká obrana vám ale hodně pomohla, že?
Šikovní jsme, hlavně ať nám to dlouho vydrží. Třinec udělal nějaké chyby, je to ale velmi kvalitní mančaft. Ze začátku jsme na ně vletěli, hned v druhé minutě jsme skórovali. Tohle jim určitě nepomohlo, když do nás chtěli od začátku utkání jít a my jim hned dáme gól. Pak jsme dali branku v přesilovce. Třinec je tým, který chce hrát hokej, pak ale v obraně má díry. Tři body jsou hodně důležité.

Častokrát jste se i ve třech lidech dostávali do brejků...
Udělali chyby v obraně. Oni chtějí hrát, tlačili se do útoku. Z toho pramenily ty chyby. Oni nejsou o tom, že budou v pěti lidech stát vzadu, bránit a věšet se na hráče. Proti Třinci se hraje takový lepší hokej.

Kdy vás Třinec nejvíc mačkal?
Na začátku druhé třetiny jsme se zbytečně zatáhli a udělali faul. Z přesilovky to dali na 2:1, pak se mohlo stát cokoliv. Naštěstí se nám ve třetí třetině povedlo odskočit a pohlídat si to. Věděli jsme, že do toho budou šlapat. Oni napadali skoro ve třech hráčích, nám se ale souboje povedlo ustát. To nám pak umožnilo se dostat do šancí. KvápaJardou ujeli a uklidnili to.

Sestřih utkání Třinec – Liberec

Hráli jste podvědomě opatrněji? S vědomím ztraceného náskoku tří gólů v domácím zápase s Třincem...
Doma to nebylo ideální. Tehdy jsme začali zmatkovat a dělat zbytečné chyby. Teď jsme si to pohlídali a drželi jsme na puku. Doma jsme jej naopak odhazovali a oni najednou dali góly. Nebyla to legrace.

Je podle vás jasno o Prezidentském poháru?
To určitě ne. Do konce ještě zbývá devět kol, ve hře je ještě strašně moc bodů. Samozřejmě chceme být první a hrát co nejlépe, důležité je ale udělat play off a v něm se pak bude dál rozhodovat.

Láká vás první místo hodně?
Proč nebýt první, že? Chceme to vyhrát. Máme to dobře rozjeté, snad se to podaří.

Marcinko: Chybovali jsme před brankou

Koho byste ještě v závěru viděl za největšího soupeře?
Je tam Třinec, teď dobře jede Plzeň. Může to být kdokoliv. Já hlavně nevím, jaké jsou bodové rozestupy, osobně to až tak moc nesleduji. My chceme vyhrát každý zápas, tabulka se nějak rýsuje a já jsem rád, že se to rýsuje dobře pro nás.

V zápase jste řádil, zapsal čtyři body. Čím to bylo?
No, řádil. Asi tady je dobrý vzduch v Třinci. Vždy, když tady přijedeme, tak mi to prostředí sedí. Asi jsem zvyklý z Ostravy. (směje se) Čtyři body se nesbírají pořád, na druhou stranu jsme vyhráli a získali tři body. Celá naše lajna dnes hrála dobře.

Jak cenné je, že body zařídila jiná lajna, než ta Marka Kvapila?
Je to dobrá věc. Play off se blíží a pokud by nám to tak šlapalo, že může udeřit každá lajna, tak to je velký plus pro celý mančaft. S Jelenem ustojíme souboje, on je navíc dobrý na buly, a Ordy nám tam lítá a vybojuje hodně kotoučů. Teď nám to navíc začíná padat.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz