Proč Cardwell přerušil smlouvu v Dynamu? Jeho přítelkyně hořela

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

„Jake Cardwell s námi určitě nezačne novou sezonu. Řeší vážné rodinné problémy a požádal nás, aby zatím mohl zůstat v Kanadě. My mu vyhověli. Může se stát, že nebude v sezoně vůbec hrát," prozradil nedávno pardubický generální manažer Dušan Salfický. O podrobnostech teď informoval deník Ottawa Citizen.

Plekanec Chance liga

Jacob Cardwell šel se svou přítelkyní 9. května posedět na zahradu ottawského beka Codyho Ceciho, ale příjemný večer s několika přáteli se proměnil v tragédii. Ceciho přítelkyně Jamie Thompsonová si všimla, že na stole dohořívá jeden z plamenů v lampě, šla tak pro palivovou rezervu. Jakmile ji ale doplňovala, oheň nešťastně přeskočil, láhev vzplála a ona ji odhodila. Bohužel přímo na Cardwellovu přítelkyni Hanu Engelovou.

Jako lidská svíčka. Běhala jsem jako kuře s useknutou hlavou

Tu okamžitě zachvátily plameny. "Běhala jsem tam jako kuře s useknutou hlavou," vzpomíná. "Vypadala jako lidská svíčka," doplňuje tiskový mluvčí ottawských zdravotníků Marc-Antoine Deschamps. Engelová si začala chránit obličej, Cardwell ji povalil na zem a začal hasit. Krátce před neštěstím přinesli na zahradu speciální misku s vodou pro jejich psa Gwena. A ta se pak hráči Dynama hodila, byla totiž napojena na barel s vodou.

Engelová pochopitelně křičela bolestí, mezi sousedy byl i hasič a zdravotník, který jí pomohl před tím, než na místo dorazili záchranáři. Cardwellova přítelkyně byla okamžitě převezena do nemocnice a druhý den ráno letecky transportována na specializovanou kliniku do Toronta. Utrpěla totiž popáleniny na pětatřiceti procentech těla včetně rukou, nohou, trupu či obličeje. Její stav byl kritický, ale lékaři věděli, že šanci na přežití má.

Tři týdny v umělém spánku, tři operace a 20 transplantací kůže

Engelová byla tři týdny v umělém spánku, absolvovala tři operace, které trvaly dohromady osmnáct hodin, a dvacetkrát musela podstoupit transplantaci kůže. Hrozila jí také amputace levé ruky, dostala navíc zápal plic a tým lékařů se obával, že možná nebude vidět na jedno oko. Všechno ale překonala. I díky psychické podpoře Jacoba Cardwella, jenž u své přítelkyně po jejím probuzení neustále byl. Stejně jako další nejbližší.

Čtyřiadvacetiletá Engelová je z nejhoršího venku, ale pořád má velké bolesti, kvůli kterým se probouzí brzy ráno. "Připadá mi, jako by mi od krku až k hrudníku projížděl tělem skalpel," líčí. Z Toronta už je zpátky v Ottawě, ale stále nesmí ven na přímé slunce, nesmí používat make-up ani nosit džíny, které by ji mohly podráždit kůži. O dva roky starší Cardwell je jí stále na blízku, proto také požádal o přerušení smlouvy na východě Čech.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz