Réway v Popradu nejspíš končí. Kdo opět zažehne skomírající talent?

Foto: facebook.com/hkpoprad

12. července 19:29

Jan Šimek

Měl skvěle našlápnuto, pak ho ale zbrzdily zdravotní trable se srdcem. Martin Réway se sice dokázal vrátit zpátky na led, do někdejší výtečné formy ale nikoliv. K tomu se přidaly psychické problémy a šikovný útočník chvílemi dokonce uvažoval o konci kariéry.

Chance liga na Hokejka TV

To vše v pětadvaceti letech. Za poslední tři sezony vystřídal šest klubů – od kanadského Laval Rocket, který je farmou Montrealu, přes Slovan Bratislava, Dolný Kubín, švédský Tingsryd, Kladno a naposledy Poprad. „Mou prioritou stále zůstává hrát hokej, ale opět se vracím ke slovu motivace. Pokud chci pokračovat, musím ji najít a dokázat sobě i klubu, že na to stále mám,“ uvedl před nedávnem.

Před rokem v létě mu dal pomocnou ruku Jaromír Jágr. „Chci být ten, kdo mu dá šanci. Záleží na něm, jestli ji využije. Já věřím, že jo,“ říkal tehdy kladenský majitel. Réway na zkoušce uspěl a vybojoval si roční smlouvu.

Za Rytíře ovšem nakonec sehrál pouze 17 utkání, ve kterých nahrál na šest branek. V únoru se upsal Popradu, za který stihl nastoupit v sedmi duelech s bilancí tří branek a jedné asistence. Jeho mise pod Tatrami je ale podle všeho u konce.

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Alespoň to tak bronzový medailista z juniorského mistrovství světa 2015 naznačil v rozhovoru pro slovenský deník Šport: „Hovořili jsme s panem Jurinyim (předseda představenstva HK Poprad – pozn. red). Volali jsme si po sezoně a párkrát jsme si napsali. Taky byli v těžké situaci stejně jako jiné kluby, ale žádnou nabídku jsem zpod Tater nedostal, takže to asi můžeme uzavřít,“ prohlásil.

Najít angažmá, to je teď jeho nejbližší úkol. V první řadě ale bude potřeba, aby se dal dohromady psychicky. Réwaye totiž tíží psychické problémy. Pravidelně dochází na terapie, bere i antidepresiva. „Nejen u nás, ale i v Americe se objevují příběhy bývalých hráčů, kteří hovoří o o tom, že měli psychické problémy,“ řekl deníku Šport.

„V klubu nebyli psychologové, kteří by jim pomohli.Mělo by se to řešit už při malých problémech, aby z toho nevyznikaly ještě větší – těžko řešitelné. Ne každý se s tím vypořádá sám, pro mě osobně to byl extrém,“ dodal otevřeně.

Kde dostane někdejší blyštivý talent další šanci?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz