Štencel zažil vítězný návrat: Chtěli jsme udržet Litvínov pod sebou

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Jan Štencel se už na začátku prosince vrátil z Komety do Vítkovic, ale na domácí obnovenou premiéru si kvůli zranění a především šňůře venkovních zápasů musel počkat až do záchranářské bitvy s Litvínovem. Ozdobil ji dvěma asistencemi, kterými přispěl k důležité výhře 5:3.

partneři českého hokeje

„Asi po třech a půl letech jsem tady byl na domácí střídačce. Byla to změna, ale pro mě velice příjemná. Navíc vítězná, takže jsem si to moc užil,“ pokyvuje čtyřiadvacetiletý bek po návratu na vítkovický led, na němž se Ostravané představili po sérii sedmi venkovních utkání.

„Ta šňůra byla dost náročná. Věděli jsme, že doma potřebujeme zabrat, protože jsme venku moc nevyhrávali. Tři body jsou potřebné, ale musíme dál bodovat, abychom se vyhoupli výše. Věřím, že na vítězství navážeme také v dalších utkáních,“ hlásí odhodlaně Jan Štencel.

Vítkovice dobře věděly, že je v boji o záchranu čeká významný zápas, i to se možná podepsalo pod úvodní nervozitu. „Věděli jsme, o co jde. Bylo to utkání o šest bodů a chtěli jsme udržet Litvínov pod sebou. Povedlo se. Takže spokojenost,“ pokyvuje po vydřené výhře 5:3.

Klíčová byla první třetina, po níž domácí vedli 2:1, ačkoliv chemici byli lepší, nebezpečnější a vítkovickou branku zasypali osmnácti pokusy. „Nastoupili jsme trochu chladněji, ten začátek nebyl z naší strany úplně top, ale Míra Svoboda nás hodně podržel parádními zákroky.“

Vítkovičtí nakonec utekli Litvínovu na rozdíl čtyř bodů a dýchá se jim lépe. I díky pěti dvoubodovým borcům, včetně Jana Štencla. „Jsem rád, že jsem mohl týmu pomoct. Jsem tu od toho, abych podpořil útok a dávali jsme góly. Ale hlavní jsou samozřejmě tři body pro tým.“

Další mohou svěřenci trenérů Trličíka, Svozila a Klesly přidat už v neděli, kdy od 16 hodin vyzvou Karlovy Vary. „Musíme zregenerovat, dobře se připravit a hlavně si dát pozor na vstup do zápasu. Příště už by nás to mohlo stát body,“ upozorňuje na závěr zadák nižšího vzrůstu.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz