V říjnu kralovala Sparta a Rachůnek! Kdo je v sestavě měsíce?

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Druhý hrací extraligový měsíc sezony 2019/20 před pár dny skončil. Je tedy čas na bilancování. Všem týmům vládla pražská Sparta, která prohrála jen jednou. Hráčem měsíce se stal útočník karlovarské Energie Tomáš Rachůnek.

HokejkaSHOPvanoce

Tým měsíce – HC Sparta Praha

Tady nebylo o čem. Deset zápasů, z toho devět výher a dohromady jen sedm ztracených bodů. Pražská Sparta se v říjnu rozjela do skoro nechytatelného tempa, z míry ji dokázal ve druhém hracím měsíci dostat jen Liberec. 

Sestava měsíce podle Hokej.cz

Filip Novotný (G, HC Energie Karlovy Vary)
V říjnu zasáhl do sedmi zápasů a jen jednou se jeho procentuální úspěšnost nepřehoupla přes hranici 90 %. Hned čtyřikrát ji vyšponoval nad 96 % a jednou – proti juniorům Pardubic – vůbec neinkasoval. 

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Brady Austin (O, Rytíři Kladno)
Osm utkání a v nich devět kanadských bodů (4+5). Řeč není o žádném útočníkovi, ale o kladenském zadákovi Bradym Austinovi, který se v říjnu bodově hodně rozšoupl a aktuálně s 13 body vede produktivitu obránců v celé soutěži.

Foto: rytirikladno.cz

Michal Moravčík (O, HC Škoda Plzeň)
Nejen, že s 13 kladnými body vévodí všem obráncům ve statistice +/-, ale s 12 kanadskými body je jen o bod horší než Brady Austin. Už teď je téměř jisté, že plzeňský zadák překoná své osobní maximum, které v sezoně 2017/18 činilo 16 bodů.

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

Milan Gulaš (Ú, HC Škoda Plzeň)
Pro někoho už to může být otrava, ale tenhle borec si pozornost prostě stále a stále zaslouží. V říjnu během osmi zápasů nasypal do kolonky u svého jména dalších 15 bodů, dál s přehledem vede bodování celé soutěže.

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

Tomáš Rachůnek (Ú, HC Energie Karlovy Vary)
Člověku spadne brada, když sečte, kolik bodů nastřádal karlovarský útočník Tomáš Rachůnek během října. Za 11 zápasů jich stihl zaznamenat hned 16 (6+9)! Naprosto zaslouženě se pak dočkal po šesti letech návratu do národního týmu. Tohle je pro nás hráč měsíce října!

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

Michal Řepík (Ú, HC Sparta Praha)
Jedna z hlavních sparťanských opor. S 18 body aktuálně vede týmovou produktivitu před Jiřím Smejkalem (14 bodů) a v bodování celé soutěže mu patří páté místo. Během října měl Řepík podíl na jedenácti gólech Sparty (3+8).

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

Překvapení měsíce

Milan Jurčina (O, HC Sparta Praha)
Statného 36letého slovenského zadáka angažoval tým z hlavního města hlavně kvůli defenzivním úkolům. Majitel 451 zápasů v NHL ale ukazuje, že vůbec marný není ani směrem dopředu. Za sedm duelů stihl dát dva góly a na tři přihrát. 

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz