Velký návrat Irgla! 4 měsíce pauzy a hned gól: Potřebuju cítit, že hraju s pukem

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Vítkovice ho vítaly po 13 letech zpátky jako výraznou posilu. Zbyněk Irgl měl patřit k důležitým zbraním ostravského celku, jenže vážné zranění kolene ho nepustilo do hry. Premiérový duel v probíhající sezoně tak zkušený borec absolvoval až v neděli, kdy naskočil do duelu se Zlínem. Po vleklém zranění se ukázal parádně – dal gól a pomohl vítkovickému týmu ke čtvrté výhře z posledních pěti utkání!

Aplikace Tipsport extraligy

První Irglovy věty po utkání ale nezněly kdovíjak nadšeně. „Některé pasáže hrajeme naivně. Chybí rozehra, nahrávka... Musíme na tom pracovat, protože bez toho, abychom si nahráli, to nepůjde,“ má jasno vítkovický útočník. 

Vyrovnanou bitvu se Zlínem Ostravané překlopili na svou stranu díky dvěma gólům v početní výhodě. Nejprve se trefil střelou bez přípravy po parádní přihrávce Lakatoše Vladimír Svačina a na startu třetí třetiny i Zbyněk Irgl. „Přesilovky rozhodly. Sváča to trefil a já se štěstím taky,“ usmívá se.

Přitom do vedení šli původně Berani, když skóre otevřel Tomáš Fořt. Bohužel pro zlínský celek ovšem gólu dosáhl vysokou holí. Rozhodčí po konzultaci s videem tak platnost jeho branky odvolali. „Byla to pro nás vzpruha. Možná to byl i rozhodující moment, protože jsme zůstali ve hře,“ přiznává.

Čtyřicetiletý bombarďák nastoupil ve třetím útoku po boku Marka Kaluse a Josefa Mikysky, na ledě strávil více než 11 minut. „Po více než čtyřech měsících bez společného tréninku jsem byl poprvé s mančaftem na ledě. Takhle nás bylo maximálně šest, to se nedají nacvičovat žádné situace. Na prvním společném tréninku s klukama jsem si říkal, kolik lidí je kolem mě, a jak je to rychlé. V zápase jsem se snažil nic nevymýšlet a odehrát to jednoduše,“ vysvětluje.

Hned ve svém prvním extraligovém duelu probíhajícího ročníku skóroval, což mu jistě pomůže s výhledem na další zápasy. „Ale jo, jen ta mezihra chybí a nejen mi. Potřebuju cítit, že hraju s pukem,“ pokračuje Irgl.

Byl si okamžitě jist, že jeho gól bude platit? I jeho trefu totiž museli rozhodčí kvůli posunuté brance posvětit až na základě videa. „Kluci říkali, že bude platit, já jsem ale nevěděl, v jakém okamžiku to prošlo do branky. Jen jsem v ní ten puk viděl,“ popisuje.

Operované koleno, zdá se, drží. „Ale uvidím v pondělí. Každý zápas může být můj poslední, takže uvidím, jak to bude vypadat,“ dodává na závěr Zbyněk Irgl

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz