Z Hradce k rivalům do Pardubic? Kanaďan Piché zahájil zkoušku v Dynamu

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

V uplynulé sezoně si poprvé zahrál Tipsport extraligu, Sebastien Piché byl kmenovým hráčem hradeckého Mountfieldu, vypomáhal také litvínovské Vervě. Pak se zdálo, že tuzemské mantinely opustí, nicméně nakonec možná zůstane. Kanadský obránce totiž zamířil na zkoušku do Pardubic, s Dynamem už dnes poprvé trénoval.

HokejkaTV

„Ihned se zapojil do přípravy s námi, nyní je v režimu časově blíže neomezené zkoušky. Uvidíme, jak jeho try out dopadne. Je hráčem se zkušenostmi z české extraligy, což je vždycky plus. V návaznosti na další uskutečněné kroky potřebujeme náš tým doplnit o obránce,“ uvedl pro web Dynama jeho sportovní manažer Jaromír Kverka. 

Piché zatím v Tipsport extralize nasbíral 25 utkání, dva góly a osm asistencí. 17 startů si připsal za Mountfield, osm v barvách Vervy, kam z východočeského klubu přešel o Vánocích na hostování. Jednatřicetiletý rodák z městečka La Sarre v kanadské provincii Quebec by mohl přidat další českou štaci, o angažmá bojuje v Pardubicích.

„Sebastien neměl ideální sezonu, což zapříčinily především zdravotní potíže. Během působení v Hradci si zranil tříslo a poté nedostával tolik prostoru, po odchodu do Litvínova měl problémy s kotníkem. Když jsme probírali jeho další hokejovou budoucnost, vyjádřil přání pokračovat v Tipsport extralize," řekl hokej.cz Tomáš Krejčí ze společnosti Unlimited Sports Management, která hráče zastupuje.

Piché v minulosti hrál Quebeckou juniorskou ligu, farmářskou AHL i nižší zámořskou ECHL. V létě 2013 posílil italské Bolzano, další čtyři sezony strávil v rakouském Linci. Teď má šanci získat kontrakt v dalším extraligovém klubu. Dynamu může nabídnout kvalitní defenzivní schopnosti i podporu útočné fáze, zejména při přesilovkách.

„Pardubice jsou pro mě velkou výzvou. V případě úspěšné zkoušky chci ukázat Mountfieldu, že udělali chybu. Do Dynama jsem chtěl jít už v průběhu minulé sezony, ale hradecký klub si řekl o velkou částku nebo o práva na jiné hráče, což Pardubice nemohly akceptovat. Jsem rád, že teď se k týmu Dynama mohu připojit, a že o smlouvu mohu zabojovat právě tam," uvedl Piché.

Foto: hockey-news.info

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz