Zpátky v repre! Jedu si to užít, hlásí smolař Gulaš. A Kovář? Dar z nebes

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

Přestože už mluvil o konci reprezentační kariéry, nakonec vše přehodnotil a hlásí návrat. Dres českého národního týmu oblékne takřka přesně po roce. „Přijel jsem si to hlavně užít,“ usmívá se plzeňský útočník Milan Gulaš, jenž nechyběl na pondělním sraze před Švédskými hrami.

Zlatá hokejka

„Měl jsem nějaké pohovory s trenéry národního mužstva a s Martinem Strakou. Naznačili mi, že by bylo vhodné, abych se o to ještě porval. Taky rodina říkala, abych to ještě zkusil. Takže jsem to přehodnotil. Ale vůbec nic si od toho neslibuju a jedu si to užít. Když to vyjde, tak to vyjde, když ne, nic se neděje a jede se dál,“ líčí třiatřicetiletý útočník.

Vrátit do reprezentace se měl už v prosinci, ale nakonec do Finska a Ruska na Channel One Cup neodcestoval kvůli zdravotním problémům. Ty letitého smolaře loni v únoru připravily také o premiérový start pod pěti kruhy, když se v generálce proti Finům zranil tak nešťastně, že z olympiády v Pchjongčchangu musel zklamaně odcestovat domů.

„Byl to pro nás skvělý tah. Hokej je o tom, abyste si ho užíval, a já si to teď užívám, hokej s ním mě hrozně baví.“

„Na tohle téma už jsem mluvil hodněkrát, asi nemá smysl se v tom nějak babrat. Někdo má cestu jednodušší, někdo zase těžší. Asi jako já. To se nedá nic dělat. Ale snažím se na to vůbec nemyslet. Teď si chci užít každý zápas, protože nevím, který bude posledním v reprezentaci. Nechám na ledě všechno, a doufám, že klukům pomůžu,“ věří Gulaš.

Do národního týmu si chce přenést herní pohodu z extraligy. V aktuální sezoně nasbíral už 46 bodů, produktivnější je už jen Marek Kvapil. Gulašovi sedla spolupráce s Janem Kovářem. „Známe se dlouhá léta a už jsme spolu dřív něco odehráli. Když přicházel, tak jsem si říkal, že bychom spolu měli hrát a přál jsem si, aby nám to takhle fungovalo.“

Český národní tým se chystá na Švédské hry

Po Kovářově příchodu se daří nejen jemu, ale celé Plzni. „Pro nás to byl úplně dar z nebes. Fakt úžasná věc. Přesně takového hráče jsme potřebovali. Za všechno mluví asi to, že jsme byli až desátí a teď jsme v první čtyřce. Byl to pro nás skvělý tah. Hokej je o tom, abyste si ho užíval, a já si to teď užívám, hokej s ním mě hrozně baví,“ září Milan Gulaš.

Společně s nimi v posledních utkáních nastupuje devatenáctiletý Jakub Pour. „Je to o chemii. Musí být chytrý, aby pochopil úlohu, která se od něj v lajně vyžaduje. A myslím, že Pourák to pochopil velice dobře. Je šikovný, má skvělou střelu a v posledních utkáních to jen potvrzuje. Doufám, že si ten standard udrží,“ chválí Gulaš mladíčka z formace.

„Už by bylo dobré udělat nějaký dobrý výsledek, aby se všichni utvrdili, že nastolená cesta je dobrá.“

Gulaš s Kovářem si spolu zahrají i na Beijer Hockey Games ve Švédsku. Tedy v zemi, kterou první jmenovaný velmi dobře zná ze čtyřletého působení ve Färjestadu. „Do Švédska se vždy těším, nedám na něj dopustit. Strašně moc mi pomohlo v plno ohledech. Jak v osobním, tak v hokejovém životě. Mám na něj jenom superlativa,“ těší se na trip.

Češi už by se po dvou čtvrtých místech z předchozích akcí rádi dostali do výsledkové pohody. „Už by bylo dobré udělat nějaký dobrý výsledek, aby se všichni utvrdili, že nastolená cesta je dobrá. Budeme se o to snažit. Uvidíme, jak si všechno sedne. Máme na to nějaké dva tři dny, abychom si spolu potrénovali. Už se moc těším,“ zakončuje Gulaš.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz