Z 0 na 12?! Střelecké probuzení Ocelářů řídil pěti body Marcinko

Foto: hcocelari.cz

Hokejisté Třince se po dvou bezbrankových duelech v Lize mistrů rozstříleli. Po Lahti přehráli také Junosť Minsk, pod Javorovým nastříleli celkem dvanáct gólů a jsou zpátky ve hře o postup do play off.

HokejkaTV

S Oceláři to přitom ještě po polovině třetího klání nevypadalo vůbec dobře. Nemohli dát gól, po venkovních ztrátách 0:1 a 0:2 doma prohrávali s Finy už 0:3. Nakopla je až branka do šatny, po níž ve třetím dějství nasypali další čtyři a blýskli se fantastickým obratem.

Zdařilý finiš, korunovaný vítězstvím 5:3, si přenesli do zápasu s Bělorusy a už po první třetině bylo za stavu 3:0 prakticky rozhodnuto. „To byl přesně náš plán, chtěli jsme navázat na konec utkání s Lahti,“ říká v rozhovoru na klubovém webu útočník Tomáš Marcinko.

Třinecký gólostroj se nakonec zastavil až na čísle sedm, mrzí ho však dva góly za zády Patrika Bartošáka. „I když padly v našem oslabení, byly celkem zbytečné. Myslím, že máme stále na čem pracovat,“ upozorňuje slovenský bojovník po jinak jasném triumfu 7:2.

Pomohl k němu vítěznou trefou a dvěma nahrávkami, víkendové střelecké probuzení mistra řídil pěti body. „Pracovali jsme na tom v tréninku. Když tomu jdete naproti, začne se to vždy otáčet. Věděli jsme, že to musí přijít,“ říká k prolomení černé série bez gólu.

Oceláři se po dvou domácích triumfech stále rvou o play off. „Chtěli jsme vyhrát oba domácí zápasy a vrátit se zpátky do hry ve skupině. To se nám podařilo a jsme za to rádi. Věděli jsme, jak moc potřebujeme získat tyto výhry,“ líčí muž, jenž nosí dres Top scorera.

Situace ve skupině je zamotaná. Třinec je aktuálně na postupové druhé příčce, ale jen bod na něj ztrácejí Minsk s Lahti. O postup se v říjnu porve s aktuálním lídrem z Lausanne. „Co může být lepší, než si to s nimi rozdat o postup?“ těší se útočník na finiš skupiny D.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz