Z Anglie na Hanou. Tomáš Karpov bude hrát za Prostějov

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Prostějov posiluje svůj – už tak silný – útok: na prvoligovou scénu se vrací Tomáš Karpov, který v posledních šesti sezonách hrál ve Velké Británii.

Zlatá hokejka

Karpov odehrál v minulém ročníku druhé nejvyšší soutěže National Ice Hockey League 38 zápasů, ve kterých dal 35 gólů a k tomu zapsal 41 asistencí. 

Devětadvacetiletý útočník spojil svoji kariéru v Anglii s Basingstoke. Před odchodem na Ostrovy působil v Berouně, Jihlavě nebo Spartě.

Důvod jeho angažmá ve Velké Británii byl netradiční. „V Česku jsem studoval dvě vysoké školy, ale nestíhal jsem je, tak jsem odletěl do Anglie, kde mi tým pomohl najít a zaplatit vysokou školu. Hrál jsem tam a pět let studoval management a marketing," vypráví Karpov v rozhovoru pro lhkjestrabi.cz.

Kromě hokeje a studia si dělal i praxi. „V našem týmu jsem pomáhal s marketingem. Dělal jsem sociální média."

Protože mu ke zdárnému dokončení školy chybí jen dopsat diplomovou práci, vrací se do Česka. Zvládne comeback do Chance ligy? „Chci dokázat, že na to pořád mám, protože český hokej je samozřejmě lepší než anglický."

Soupiska LHK Jestřábi Prostějov

Brankáři: Jakub Neužil, Kryštof Rochla, Tomáš Štůrala, Daniel Huf.

Obránci: Matěj Bažant, Ladislav Havlík, Daniel Kolář, Ondřej Mikliš, Alex Rašner, Jan Zdráhal, Michael Foltýn.

Útočníci: Tomáš Divíšek, David Dvořáček, Vojtěch Krejčiřík, Lukáš Luňák, Václav Meidl, Tomáš Nouza, Radek Prokeš, Marek Račuk, Jan Starý, Matouš Venkrbec, Lukáš Žálčík, Tomáš Karpov.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz