Z branky k mikrofonu. Bartošák bude komentovat zápas s Italy

Foto: Vladimír Koča

17. května 2019, 15:07

Adam Bagar

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Co všechno ještě český brankář Patrik Bartošák během letošního MS nezažije. Po vysněném debutu a narození syna jej zase čeká něco speciálního.

Šestadvacetiletý gólman, který v Bratislavě odchytal tři z dosavadních čtyř českých zápasů, sice nechyběl na poledním rozbruslení týmu, ale pro duel s Itálií dostal zasloužené volno. Trenéři poprvé na turnaji ukázali na Pavla Francouze, záda mu bude krýt Šimon Hrubec.

Patrika Bartošáka čeká speciální role. „Po úspěšném vstupu do turnaje, narození syna a vyklepávání puků na tréninku si vyzkouší ještě další novinku. Dnes večer bude komentovat s Tomášem Jílkem utkání Česko – Itálie," prozradil na Twitteru komentátor Robert Záruba.

Už loni si tuhle roli vyzkoušel právě se Zárubou brankář Dominik Hrachovina. Tehdy si jako třetí gólman českého národního týmu během volného dne střihl komentování přímého přenosu, doplňoval postřehy při utkání Slovenska s Běloruskem a vedl si víc než dobře.

Celá akce se prý tehdy narodila spontánně. „Dominik za mnou po jednom z dopoledních tréninků přišel s tím, že by ho to zajímalo. Řekl jsem si, proč ne. Šli jsme do toho," líčil na MS v Dánsku Záruba. „Dominik to zvládl velmi dobře. Měl postřehy, bylo to zajímavé," dodal.

Hrachovina si tím splnil sen, i když to byla pořádná fuška. „Byl jsem docela nervózní, jsem zpocený víc jak po zápase," přiznal brankář Astany. Povede si stejně dobře i Bartošák? To můžete sledovat už večer v přímém přenosu na ČT sport, zápas s Itálií startuje ve 20:15.

Foto: Vladimír Koča

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz