Z Děčína do extraligy a hned gól! Neuvěřitelný pocit, jásá debutant Drašar

Foto: Petr Kozelek, piratichomutov.cz

Litvínov po domácím skalpu Dynama vyrazil k velkému podkrušnohorskému derby do Chomutova, kde v play out přidal druhou výhru. Výjimečný zápas sehrál debutující David Drašar, jenž v první části skóroval povedenou ránou do horních pater branky. Piráti potřebovali vítězství, aby se přiblížili k Energii, to se jim nepovedlo…

Zlatá hokejka

V šesté minutě otevřel skóre utkání Viktor Hübl, na něhož Piráti nedokázali odpovědět, takže si vzal slovo debutující mladík. Psala se patnáctá minuta, kdy Justin Peters vychytal Josefa Jíchu v úniku, ale už nestačil na povedenou ránu Davida Drašara do horních pater branky. „Byl to neuvěřitelný pocit,“ září střelec.

Dvacetiletý útočník odehrál v derby téměř třináct minut a připsal si dvě střely, ze kterých jedna našla cíl. „Odvedl jsem svoji práci, kterou po mně trenéři chtěli – všude hrát naplno. Plnil jsem všechno, co mi trenéři řekli. Jsem rád, že jsem si pak dal i v prvním extraligovém zápase gól,“ libuje si Drašar.

Mostecký rodák začínal s hokejem v Litvínově, kde působil do minulé sezony v juniorce. S posledním ročníkem v mládeži se rozloučil jako třetí nejproduktivnější hráč týmu. „O šanci jsem si řekl už v juniorce, když jsem hrál s Pepou Jíchou nebo Martinem Havelkou. Teď záleží i na trénincích, kde se snažím jet všechno naplno, abych si vysloužil větší šanci v extralize,“ uvádí útočník.

Po přechodu do dospělé kategorii však bez šance v A-týmu odešel do Děčína, kde ve čtyřiceti druholigových duelech nasbíral 23 kanadských bodů za třináct gólů a deset asistencí. „Hodil jsem to všechno za hlavu a snažil se hrát naplno, abych se do extraligy dostal a mohl ukázat, že na to mám,“ vypráví.

Foto: Petr Kozelek, piratichomutov.cz

Možnost ukázat se v ostrém startu i tréninku nakonec dostal. „V neděli, když jsem si čistil zuby, volal pan Beránek, že se mám v pondělí hlásit na tréninku. Stihl jsem asi čtyři tréninky a teď zápas. Dál bude záležet na panu Šlégrovi a Beránkovi, ale doufám, že se to v budoucnu nějak dobře vyvine a budu moct hrát v extralize,“ přeje si křídelník po debutu, ve kterém se rozhodně neztratil.

Dlouho se zdálo, že druhý litvínovský gól dostane i nálepku „vítězný“, nakonec se prosadil ještě Petr Koblasa, takže si rozhodující trefu připsal do statistik místo Drašara spoluhráč Jan Myšák. Právě mládí podpořené zkušenými borci se opět postaralo o výhru 4:2. „Byl to hodně těžký zápas, protože s Chomutovem se nemáme moc v oblibě. Dostali jsme instrukce, že chceme hrát všude naplno. Byl to od nás výborný zápas, užili jsme si ho,“ povídá David Drašar.

Koblasův gól Piráty nespasil. Na čem budou pracovat?

Chomutovští své šance v úvodní třetině nevyužili, a navíc dvakrát inkasovali. V první minutě druhé části přidal šťastný gól Myšák, který definitivně rozhodl. „Zápas s Litvínovem se hodnotí těžko. Říkali jsme si, že ještě máme pět zápasů a zkusíme se na Vary dotáhnout, ale odehráli jsme to hrozně,“ neskrývá Petr Koblasa.

„Byli jsme v nějaké křeči, nebruslili jsme a nic. Chtěli jsme nějak hrát, ale nehráli jsme tak, takže přemýšlím, do jaké míry má cenu si pořád něco říkat. Po tomhle výkonu musíme zlepšit do dalších zápasů úplně všechno. Nemám k tomu víc co říct,“ pokračuje.

Za nepříznivého stavu už se Růžičkově družině nic nedařilo, takže kromě snížení na 2:4 už v šedesáti minutách nic nevydřeli. „Litvínovu už o nic nejde, takže se mu hraje znatelně lépe než nám. Můžou hrát, jak chtějí, a to se potom hraje v pohodě – všechno vychází,“ uzavírá Koblasa.

Sestřih utkání Piráti Chomutov - HC VERVA Litvínov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz