Z Havlíčkova Brodu do Chance ligy. Vala si řekl o posun v kariéře

Foto: Markéta Křížová, bkhb.cz

Obránce David Vala mění druholigový Havlíčkův Brod za Ústí nad Labem, účastník Chance ligy o nové akvizici informoval na své facebookové stránce.

Chance liga na Hokejka TV

24letý bek má za sebou zatím nejzdařilejší sezonu v kariéře. Bruslařům v základní části pomohl 26 body (4+22) ve 39 zápasech, ve třech duelech play off přidal další dva (1+1).

V mládežnickém věku si Vala zahrál i za juniory Dukly Jihlava a Slavie Praha, ale v seniorském hokeji ještě nehájil žádné jiné barvy než ty od mateřského Havlíčkova Brodu.

Důrazný hokejista celkem ve třetí nejvyšší soutěži odehrál 218 utkání s bilancí 108 bodů za 24 branek a 84 nahrávek, k tomu navrch do statistik přidal 337 trestných minut.

Svými výkony si řekl o skok o patro výš. První ligu už si zahrál krátce v sezoně 2014/15, při působení v Edenu odehrál za tehdejší Rebel sedm zápasů. Nyní posílil Slovan.

Ústecké vedení dál skládá kádr. Už v úterý si pojistilo služby produktivního Jiřího Severy, o den dřív odpálilo bombu v podobě příchodu exlitvínovského Michala Trávníčka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz