Z Liberce znovu do KHL. Obrovitý bek se na rok upsal Nižněkamsku

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

15. května 18:38

Václav Jáchim

Patřil ke stabilním členům defenzivy Liberce, v základní části uplynulé sezony vynechal Roman Graborenko jen tři extraligové zápasy. Další ale nepřidá, běloruský reprezentant se pod Ještědem rozloučil a míří do ruské KHL, kterou předtím naposledy hrál v průběhu ročníku 2017-18.

partneři českého hokeje

Odchod Graborenka od letošních vítězů letošního Prezidentského poháru byl zřejmý delší dobu, účastníka čtyř mistrovství světa elitní kategorie to táhlo do východních končin. Teď už má Graborenko o nejbližší budoucnosti jasno. Jak uvedl web Kontinentální ligy, dohodl se na roční smlouvě s Něftěchimikem Nižněkamsk.

Mezi mantinely TELH zanechal Graborenko solidní dojem. V dresu Liberce sehrál 49 utkání s bilancí 10 nahrávek a 85 trestných minut, obrovitý zadák předtím nastupoval za Litvínov, kam přišel během ročníku 2017-18 z čínského Kunlunu. V týmu Vervy stihl 24 extraligových střetnutí, gól a čtyři asistence.

Pobyt v Česku si pochvaloval. „Byla to pro mě zajímavá zkušenost, chtěl jsem vyzkoušet zase jiný hokej a jinou soutěž. V Liberci se mi moc líbilo, tým je silný a hodně kvalitní," uvedl v zimě s tím, že ho láká boj o mistrovský titul. Toho se ovšem nedočkal, proti byla pandemie koronaviru.

Roman Graborenko si v minulosti zkusil také NHL, byť symbolicky – v sezoně 2014-15 nastoupil k jednomu klání slavné ligy za New Jersey, jinak působil na farmě v AHL. Sedmadvacetiletý rodák z běloruského Mogileva pobýval za Atlantikem celkem sedm sezon, odešel tam už v 17 letech.

Během letní přestávky 2016 se vrátil do vlasti a pomáhal Dinamu Minsk, kde poprvé poznal ruskou KHL. Kromě zmíněného Kunlunu oblékal rovněž dres Nižněkamsku, v úvodu sezony 2017-18 za tým absolvoval 17 zápasů, přičemž zaznamenal dva body. Teď do známých míst míří znovu, s vedením klubu podepsal roční kontrakt.

Foto: hcverva.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz