Z Litoměřic do Havířova. Chci ukázat, že umím dávat góly! hlásí Sklenář

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Devatenáctiletý útočník Dominik Sklenář, který poslední dvě sezony strávil v Litoměřicích coby člen reprezentačního projektu Dukla, bude od nové sezony nastupovat za Havířov.

Chance liga na Hokejka TV

„Dominik patří v útoku k tomu nejlepšímu, co bylo v ročníku 2000 k dispozici. Měli jsme ho v hledáčku delší dobu," prozrazuje na havířovském webu manažer Pavel Zdráhal. „Líbil se mi jeho projev na ledě jak v Litoměřicích, tak i v reprezentaci.“ 

Sklenář patří spíš k defenzivním forvardům, nebojí se přiostřit. 

Vrcholem jeho mládežnické kariéry byla účast na mistrovství světa U18 v roce 2018. Mezi muži odehrál tři extraligové zápasy za Hradec Králové, o patro níž v Litoměřicích pak zapsal 63 startů (4+6).

„Líbil se mi jeho projev na ledě jak v Litoměřicích, tak i v reprezentaci.“

„Mládí není zásluha. Sklenda dostane svou šanci a já jsem přesvědčený, že ji naplno využije a bude z něj stabilní člen kádru, který bude pravidelně bodovat,“ věří Zdráhal.

Sklenář může rozkvést pod uznávaným trenérem Jiřím Režnarem. Nebyl by první a určitě ne poslední. Havířov si za poslední roky vybudoval parádní renomé – díky poctivé práci přicházejí týmové výsledky a řada hráčů si v AZetu řekne o šanci v extralize.

„Když jsem se přes agenta dozvěděl, že má o mě Havířov zájem, tak jsem byl nadšený." 

„Když jsem se přes agenta dozvěděl, že má o mě Havířov zájem, tak jsem byl nadšený. Je to jeden z top klubů v Chance lize," těší se Sklenář. „Chci všem ukázat, že jsem hokejista, který umí dávat góly a rozhodovat zápasy. Nechci být otloukánkem."

Sklenář byl vždy týmovým hráčem. „Ambice budou po loňském pátém místě velké," uvědomuje si v rozhovoru pro hc-havirov.cz. „Už do tak silného mužstva přišly nové posily. Takže doufám v to, že budeme hrát co nejvýše.“

Aktuální kádr AZ Heimstaden Havířov

Brankáři: Aleš Stezka, Matyáš Daňa, Marek Štipčák.

Obránci: Antonín Bořuta, Alex Rašner, Tomáš Dajčar, David Chroboček, Jaroslav Mrowiec, Ludvík Rutar, Vojtěch Ševěček, Dominik Ficek.

Útočníci: Martin Adamský, Lukáš Bednář, Dominik Cihlář, Jakub Doktor, Jan Dvořák, Jan Maruna, Ondřej Procházka, Filip Seman, Roman Szturc, Tomáš Rousek, Jiří Zdeněk, Dominik Sklenář.

Foto: Karolína Štolcová, hclitomerice.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz