Z matadora Pabišky je trenér! Tygři vítají i další nováčky

Foto: hcbilitygri.cz

Stabilně patří mezi trojici nejlépe fungujících akademií v českém hokeji, k tomu v mládeži přidávají i skvělé výsledky na ledě. Bílí Tygři teď oznámili několik zajímavých přírůstků v realizačních týmech.

Fanshop národního týmu

Předně, u samotných akademických mužstev se toho moc nemění. Není důvod. Juniorka a dorost si ovšem prohodí asistenty – u starší kategorie bude Richardu Lobovi pomáhat Jiří Vozák, jenž dlouhá léta působil i u ženských reprezentací, a po bok kouče dorostu Milana Plodka se postaví Václav Kočí.

Víc novinek už Tygři ohlásili v žákovských kategoriích. Pro fanoušky je rozhodně tou nejzajímavější nástup Lukáše Pabišky!

38letý liberecký odchovanec odehrál v české extralize 655 zápasů, ve kterých zaznamenal 101 branek a 100 asistencí. Tygří organizaci v roce 2009 vyměnil za rivala z Mladé Boleslavi, kde působil (s výjimkou krátkého hostování ve Vítkovicích) přes deset let.

Kariéru na profesionální úrovni pak završil v prvoligových Benátkách nad Jizerou. Zda bude ještě někde hrát, klub neoznámil, nicméně Pabiška jako hlavní trenér povede libereckou třetí třídu.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by TJ Bílí Tygři Liberec (@tjbilitygri)

Co se týče dalších bývalých hokejistů, mladík Petr Šafařovský nedlouho po začátku své trenérské dráhy přebírá pozici hlavního kouče a vedoucího základny. Vystřídá tak Daniela Stehna, jenž míří k páťákům.

29 zápasů za Benátky a devět za druholigový Jablonec odehrál v uplynulé sezoně jeden z nových asistentů u nejmenších dětí, dvacetiletý Benjamin Vomáčka.

Zatímco všichni jmenovaní už strávili v organizaci spoustu let, dvě jména jsou zcela nová. Tedy hlavní trenér šesté třídy Jan Lucák a pomocnice od školky až po třetí třídu Nicol Lucák Čupková.

Lucák trénoval do loňského roku v Třinci, ale poté nastoupil k mládeži v Ufě. Do Ruska se nevydal jen tak – odstěhoval se tam za svou novopečenou manželkou. Kapitánka slovenské ženské reprezentace Čupková hrála v Ufě od roku 2011, nicméně po konci letošního ročníku ukončila aktivní kariéru.

„Byla jsem připravená skončit po této nebo následující sezoně. Přispěl k tomu i aktuální konflikt, protože jsem v Rusku žádala o přechodný pobyt a manžel o pracovní povolení, které jsme tím pádem nedostali. Nechtěla jsem v Rusku sama pokračovat. Chtěli jsme být spolu, ale najít profesionální ženský klub, kde by on mohl zároveň trénovat, bylo víceméně nemožné,“ řekla nedávno Čupková v rozhovoru pro web Slovenského svazu ledního hokeje.

„Dostala jsem možnost trénovat děti a rozhodla jsem se odstartovat trenérskou kariéru. Věřím, že v budoucnu bych mohla pomoci i slovenskému dívčímu, respektive ženskému hokeji,“ uvedla účastnice olympijských her 2010 ve Vancouveru.

Lucák bude mít také co do činení s ženským hokejem. Nově totiž nastoupí ke kormidlu reprezentace do 16 let a podílet se bude i na chodu obou starších výběrů. Co se týče Liberce, s vedením jeho mládeže byl v kontaktu od roku 2019.

„Na IIHF kempu ve Finsku jsme se potkali s Jiřím Bermannem. Nikdy jsme to nesměřovali úplně tak, že bych měl do Liberce zamířit. Nakonec byl můj příchod z části způsobený i situací, která ve světě panuje. Když jsem působil v Rusku, občas jsme si zavolali. Pak se stalo, co se stalo, a s manželkou jsme se rozhodli vrátit do Česka. Otevřela se možnost jít do Liberce a rozhodli jsme se tak,“ popsal na stránkách klubu.


Vsaďte si na MS v hokeji a získejte 500 Kč zdarma

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz