Z porodnice skočil do play off a spasil Plameny. Nejlepší den života, září Peslar

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

Na sobotu 3. března nikdy nezapomene. Žďárský obránce Jakub Peslar se v tento den stal poprvé otcem a aby toho nebylo málo, z porodnice si to namířil rovnou na Bouchalky, kde naskočil do rozehrané bitvy a čtyřmi body režíroval triumf 6:5 po prodloužení nad Klatovy. "Nejlepší den mého života!" jásá v rozhovoru pro hokej.cz šťastný táta, který na úvod play off spasil favorita trefou v čase 59:01 a třemi asistencemi.

Plekanec Chance liga

Ale popořadě. Produktivní zadák se ve Žďáře nad Sázavou chystal na osmifinále, když mu v tom zavolala přítelkyně. "Říkala, že to na ní přichází. Takže jsem čekal na telefonu, jestli to náhodou nebyl planý poplach. Nakonec se ukázalo, že rodíme, takže jsem sedl do auta a jel do Ostravy." Malá Emma přišla na svět přibližně po dvou hodinách od jeho příjezdu.

"Byl jsem přímo u porodu. Bál jsem se, že tam sebou seknu, ale zvládl jsem to a dokonce jsem přestřihl šňůru. Byl jsem plný emocí, dojmů a když jsem ji uviděl, tak se mi oči zavalily slzami," popisuje. "Totálně mi to změnilo život," dodává nadšeně Jakub Peslar, jenž se následně vydal z ostravské nemocnice zpátky na Vysočinu, kde ho čekalo utkání play off.

"Bál jsem se, že tam sebou seknu, ale zvládl jsem to a dokonce jsem přestřihl šňůru. Byl jsem plný emocí, dojmů a když jsem ji uviděl, tak se mi oči zavalily slzami."

"Trenér s manažerem mi vyšli maximálně vstříc, za což jim moc děkuju. Byli jsme domluveni, že budeme v kontaktu s tím, jak to probíhá. Nakonec i proto, že jsou v Ostravě zakázány návštěvy v nemocnici, jsem se ještě vydal na zápas, i když jsem nestíhal jeho začátek. Dorazil jsem po gólu na 1:1, tedy asi v polovině první třetiny," líčí pětadvacetiletý obránce.

Ten šel rovnou do rozehrané bitvy. "Nejhorší bylo, že jsem brzy vstával a pořádně ani nesnídal. Celý den jsem nejedl, nepil, bylo to všechno narychlo. Pak jsem sedl do auta, dorazil na stadion, snědl dva banány a šel hrát." Nic lehkého, ale Peslar vše zvládl skvěle. Blýskl se čtyřmi body. "No, možná by to chtělo absolvovat častěji," usmívá se od ucha k uchu.

"Přitom jsem se cítil docela špatně. Ale napadalo to tam, za což jsem rád. Je to však zásluha více kluků, byla to spolupráce celé pětky. Že jsem byl u toho zrovna já, tak to je taková třešnička na dortu," září žďárský spasitel, který poslal v čase 59:01 duel do prodloužení. "Byla to euforie, ve mně se mísilo tolik pocitů, emocí. Chtělo se mi smát, brečet, všechno."

Nepopsatelnou euforii však za několik sekund vystřídaly nervy, Jakub Peslar putoval v závěru základní hrací doby na lavici hanby a Plameny čekaly těžké chvíle. "Tam mi hodně zatrnulo a už jsem viděl černý scénář. Naštěstí to kluci zvládli, ubojovali. Myslím, že to byla voda na náš mlýn. Ubráněné oslabení nám přineslo novou krev do žil, vyhráli jsme," září.

"Byla to euforie, ve mně se mísilo tolik pocitů, emocí. Chtělo se mi smát, brečet, všechno."

Vítěznou branku vstřelil Lukáš Krupka, ale hlavním hrdinou byl čtyřbodový Jakub Peslar, jenž v sobotu napsal velký příběh. "Určitě nejlepší den mého života!" pokyvuje porubský odchovanec, který přijímal gratulace svých spoluhráčů. "Už když jsem přicházel na střídačku. Další pak přišly po zápase, kdy jsme si sedli a byla pohoda. Máme tady skvělou partu."

Peslar přišel na Bouchalky v průběhu letošní sezony z Hodonína a nové angažmá si zatím užívá. "Jsem maximálně spokojený, nemám si opravdu na co stěžovat. Kluci v kabině jsou fakt super, zázemí je taky v pohodě. Když by byla šance, tak rád po sezoně ve Žďáru nad Sázavou zůstanu," prozrazuje čerstvý otec, který věří, že se do nové role rychle dostane.

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

"My jsme se původně se ženou domluvili, že se bude starat o miminko a já o pejska," směje se. "Ale ne, budu si muset zvyknout. Snad to všechno zvládnu," přeje si Peslar. A jak to vypadá se svatbou? "Už se tomu asi nevyhnu. Jako určitě je v plánu, ale v brzké době ne, dejme tomu rok, dva. Taky otázka, jestli mě přítelkyně bude chtít," přemýšlí pobaveně.

Jeho mladší sestra je úspěšnou reprezentační brankářkou, nabízí se tak otázka, zda i malá Emma jednou nebude hokejistkou. "Je fakt, že taťka... vlastně dědeček, on to nerad slyší, tam měl už nějaké takové výkřiky. Ale já bych dal přednost, aby se věnovala něčemu jinému. Hlavně, ať si vybere sama," uzavírá Peslar, který na 3. březen jen tak nezapomene.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz