Z Přerova až k titulu v extralize. Vždycky se vyplatí to nevzdávat! říká Kacetl

Foto: hokejprerov.cz

Hokej čas od času píše neuvěřitelné příběhy. Jeden takový zažil brankář Ondřej Kacetl, který se z pozice nechtěného v brněnské Kometě přes Přerov probojoval až k mistrovskému titulu s Třincem.

Fanshop národního týmu

Ale pojďme pěkně popořádku. 

Třicetiletému gólmanovi skončil na začátku loňského května kontrakt s Pardubicemi, kde odchytal poslední tři sezony.

O jeho novém působišti dlouho není jasno, po více než měsíci se Kacetl dohodne s Kometou. Má to ale jeden háček: v moravské metropoli začne jako brankář číslo tři! 

V Brně moc šancí prokázat své schopnosti neměl. „Dostal jsem příležitost v necelých dvou utkáních a hnedka jsem byl poslaný do Přerova,“ vzpomíná v rozhovoru pro web Zubrů.

A právě tam to zapadlo do těch správných kolejí. Kacetl začal sezonu v Chance lize a zaujal skvělými výkony. 

„V Přerově byla obrovská sranda, hokejem jsem se tam bavil a hrozně si to užil.“

„Šlo to jedním slovem: na výbornou. V Přerově byla obrovská sranda, hokejem jsem se tam bavil a hrozně si to užil. Výrazné plus bylo, že se nám dařilo,“ vykládá rodák ze Znojma. 

„Přerov mi hodně pomohl. Díky němu jsem se mohl ukázat a dostat se výš. Dařilo se celému týmu i mně samotnému. V návaznosti na to si mě všiml Třinec a vytáhl si mě nahoru,“ přemítá Kacetl. 

Za Zubry stihl devět utkání, mužstvo dotáhl k sedmi vítězstvím a vychytal tři nuly. Kometa si ho přesto nestáhla zpátky, v průběhu prosince pak přišlo laso od Ocelářů. 

„V tu chvíli mě mrzelo, že odcházím. V Přerově se mi líbilo, panovala spokojenost. Díky Přerovu jsem měl z hokeje po delší době radost – při zápasech, na tréninku, v kabině. Prostě všude,“ podotýká. 

„Laďa Kočara mi každopádně řekl: ‚Teď tě čeká práce, užij si to a makej.‘ Měl naprostou pravdu.“

„Bylo mi to líto. Pohoda jako v Přerově se naskytne málokdy. Laďa Kočara mi každopádně řekl: ‚Teď tě čeká práce, užij si to a makej.‘ Měl naprostou pravdu. V Třinci to bylo také super. Práce opravdu čekala. Jsem rád, že si mě vytáhl,“ přidává Kacetl na webových stránkách hokejprerov.cz. 

Po příchodu do třinecké organizace to však z jeho strany nebylo úplně ono. A když se spekulovalo o tom, na co by Oceláři mohli v play off doplatit, tak se nejčastěji zmiňoval právě brankářský post. 

„Zaplaťpánbůh, že do play off se všechno změnilo,“ povídá teď Kacetl. Ve vyřazovacích bojích se stal klíčovou oporou Slezanů a měl obrovský podíl na tom, že pod Javorovým po dvou letech znovu oslavili zisk mistrovského titulu. 

„Snažil jsem se ‚chytat jako v Přerově‘, když se dařilo,“ říká s úsměvem. 

„Našel jsem tam obrovskou chuť do hokeje. Dobře se bránilo, dařilo se. S klukama, trenéry i s vedením jsme si sedli. Bylo až neskutečné, jak moje letošní cesta vygradovala. Skončila nejlépe, jak mohla. Pohárem s nejlepším extraligovým týmem,“ těší Kacetla. 

„Bylo až neskutečné, jak moje letošní cesta vygradovala. Skončila nejlépe, jak mohla.“

Opravdu nezapomenutelný příběh. Právě Přerov byl pro brankářského outsidera odrazovým můstkem, z něhož doputoval až k Masarykovu poháru. 

„Vždycky se vyplatí to nikdy nevzdávat, ať jste, kde jste. Přerov pomáhá hlavně gólmanům. ‚Klíma‘ (Lukáš Klimeš) se dva roky po sobě stal nejlepším brankářem první ligy. Právem, chytal výborně. V kariéře mu to hrozně moc pomohlo, stejně jako mně,“ zmiňuje Kacetl na závěr.

Foto: Alena Zapletalová, hokejprerov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz