Z trestné sledoval utržený vagón ze Studénky. Nádherný gól Ády, říká Růžička

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

26. října 2018, 21:59

Daniel Ježek

Třinácté extraligové kolo proti sobě svedlo zvedající se Oceláře a tápající Mladou Boleslav. Desátý tým na svém ledě přivítal třináctý, po šedesáti minutách hry na světelné tabuli svítil výsledek 4:1 pro Oceláře. Premiérovou trefu v sezoně zapsal Martin Růžička, elitní kanonýr Třince ale musel před gólem sledovat práci svých spoluhráčů v oslabení. Jeho prohřešek nakonec hosté nepotrestali, rychlík Martin Adamský naopak udeřil.

Zlatá hokejka

Oceláři do zápasu nevstoupili nejlépe. Martinu Růžičkovi se v šesté minutě nepovedla rozehrávka ve vlastní třetině a třinecký snajpr musel faulovat pronikajícího Martina Procházku. Skóre paradoxně otevřeli domácí. „Je to smutná story, ale my máme Ádu (Martina Adamského, pozn. red.). Doufal jsem, že jim ujede, nakonec se to povedlo. Kluci ale v oslabení hrají výborně, ten gól je takové plus,“ říká Martin Růžička o první brance Ocelářů.

Martin Adamský je znám svou rychlostí, v minulé sezoně ovládl soutěž o Nejrychlejšího bruslaře extraligy a ne náhodou mu říkají, že je jak utržený vagón ze Studénky. Třinecká třiaosmdesátka své přednosti naplno potvrdila. „Byla tam špatná rozehrávka na modré čáře, puk z nich vypadl. Áda to dojel a dal nádherný gól. Když už předjel toho bránícího hráče, tak jsem věřil, že to gólově zakončí. Povedlo se,“ chválí Růžička svého spoluhráče.

Utržený vagón ze Studénky, Adamský udeřil v oslabení

Záhy poté hráči s drakem na prsou přidali druhou branku. To už se hrálo v pěti na obou stranách, Růžička po návratu z trestné lavice zůstal na ledové ploše a byl to právě on, kdo podruhé dostal kotouč za záda mladoboleslavského brankáře. „Měl jsem extra motivaci za ten faul. Puk se pěkně odrazil a já dostal možnost ho tam doklepnout. Jednoduchá klička to nebyla, led pokaždé není optimální. Naštěstí se to povedlo,“ říká ke své brance.

Situace opravdu jednoduchá nebyla, vyražený kotouč se neposedně třepotal na hrací ploše, Růžička ale ukázal instinkt zabijáka a chladnokrevně zakončil. „David Musil výborně vystřelil a já byl před brankou úplně sám. Nevím, kde se u nich stala chyba, asi na mě někdo zapomněl,“ ohlíží se za svou trefou.

Gól v oslabení je třešnička, usmívá se Martin Adamský

Rychlé vedení Oceláře viditelně uklidnilo, do hry se tak znovu mohli dostat hosté ze Středočeského kraje. Bruslaři měli v první periodě několik slušných šancí, naráželi ale na hráz jménem Šimon Hrubec. „Vedení nám hodně pomohlo. Po druhé brance jsme ale hráli trochu lehkovážně. I ve druhé třetině to byl takový divný hokej, z toho se musíme poučit. Třetí třetinu už jsme odehráli výborně,“ pokračuje Růžička v komentáři zápasu.

Hlavní trenér Ocelářů Václav Varaďa pro poslední kolo první čtvrtiny k sobě znovu postavil dva třinecké elitní střelce. Jak Růžičkovi vyhovuje spolupráce s Robertsem Bukartsem? „Takhle jsme hráli v přípravě, trenér se rozhodl, že nás zase dá dohromady. Nějaké šance tam byly, nebylo to tedy úplně špatné. Pořád je ale na čem pracovat,“ uzavírá Martin Růžička.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz