Z Walesu do Chebu. Jak se Řezníčkovi zamlouval ostrovní hokej?

Foto: Archiv Radima Řezníčka

6. června 2020, 21:33

Michal Hladký

Čtyřiadvacetiletý útočník Radim Řezníček se po třech letech vrátil do Česka. Přesněji do Chebu, k nováčkovi 2. ligy. Jak se mu líbilo ve Walesu, kde strávil předchozí sezonu? A co by mu mohlo dělat při přechodu na česká kluziště největší problémy?

Aplikace Tipsport extraligy

„Wales jsem si zvolil z důvodu, že to pro mě byla zajímavá destinace skrz jazyk. Chtěl jsem se zlepšit v angličtině," popisuje Řezníček, proč si vybral právě ostrovní hokej. Ve Velké Británii oblékal dres Deeside Dragons, týmu ze čtvrté nejvyšší soutěže. Vyzkoušel si tedy stejnou ligu, ve které si připsal pár startů i brankář Petr Čech. 

Celek Deeside Dragons je čistě amatérský, přesto si podmínky v tamějším klubu nemohl Řezníček vynachválit. „Co se týče zázemí, tak to bylo na úrovni druhé české ligy," vzpomíná čtyřiadvacetiletý útočník. 

Hokejem si toho Radim Řezníček příliš nevydělal, jak se tedy na ostrovech živil?

„Bylo tam velké středisko, kde byla spousta sportovišť, která jsem spravoval. K tomu jsem spolupracoval s různými školami, jejichž žáky jsem například zaučoval na ledě," komentuje Řezníček. Ale dodává, že i takhle skvěle vyhlížející práce měla svá úskalí. 

„Když se mě stejný člověk dvacetkrát za den zeptal, jak se mám, tak na to jsem si musel zvykat hodně dlouho."

„V některých směrech mi dělala problém britská mentalita. Když se mě stejný člověk dvacetkrát za den zeptal, jak se mám, tak na to jsem si musel zvykat hodně dlouho," říká s úsměvem odchovanec Karlových Varů. Kromě toho si ale na Brity nemohl stěžovat: „Moc mi to ulehčili. Byli přívětiví a přátelští, to bylo skvělé."

Nicméně úroveň hokeje Řezníčka nepřesvědčila. „Diváky příliš samotná hra nezajímala. Když se někomu povedlo něco hezkého, tak to nevzbudilo takový ohlas jako třeba různé rvačky," mrzí novou posilu Chebu. 

A právě příchod do Česka pro něj představuje obrovskou výzvu. Nejenže si bude muset zvykat na jiné tréninkové dávky, ale také na jiné rozměry hřiště. „Některé z těch v Británii byly poloviční jak ty v Česku, často jsem to zkoušel i od červené čáry," jmenuje jeden z možných problémů, který by mohl v příští sezoně mít. 

Na druhou stranu – na štěstí v následujících měsících spoléhat nebude. „Připravuju se intenzivně, nic neponechávám náhodě. Pomáhá mi i fakt, že dřív jsem druhou ligu hrál. A myslím si, že jsem se tehdy dokázal ostatním vyrovnat," upozorňuje Řezníček na svá dřívější působení v Bílině a Sokolově. 

Foto: Archiv Radima Řezníčka

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz