Za Detroit jsem rád, ale je to první krok, hlásí Hronek. Na draft se naladil u Niagary

Minulý týden odlétal do Spojených států s přáním uspět v draftu, Filip Hronek přitom úplně neřešil, jestli se prosadí ve druhém nebo třeba čtvrté kole. "Hlavně jsem chtěl, aby si mě nějaký tým vzal. Dobře vím, že samotný výběr tolik neznamená," říká. Během dražby hokejových koní v hale First Niagara Center nijak dlouho čekat nemusel, zadák hradeckého Mountfieldu přišel na řadu z 53. pozice, zamluvil si ho Detroit.

Slavný klub je pověstný tím, že si své naděje piplá. Hráči musejí být trpěliví, ale kdo vydrží, šanci dostane. Hudler, Kindl, Nestrašil nebo třeba Nosek jsou toho důkazem. "Mám samozřejmě radost, že si mě vybral tak slavný klub. Jelikož jsem si nedával konkrétní přání a neměl velká očekávání, ani jsem nebyl příliš napnutý. Samozřejmě, nervózní při draftu jste. Ale bral jsem to v pohodě," přiznává.

Před samotnou akcí stihl poslední pohovor se zástupci Toronta, s rodiči se vydal na společnou večeři agentury, která ho zastupuje. "Bylo to moc fajn. Bydleli jsme v hotelu u Niagarských vodopádů, z pokoje jsem na ně krásně viděl. Musím říci, že jsme si to s našimi užili. Především tedy draft - za druhé kolo a Detroit jsem fakt rád," opakuje.

Při volbě elitní třicítky nepředpokládal, že uslyší své jméno. "První kolo byla velká show, ale i ta další v sobotu provázela dobrá atmosféra," hlásí. Když zástupci Red Wings u 53. pozice oznámili, že berou českého zadáka, Filip se objal s rodiči, poděkoval svým agentům Allanu Walshovi, Michalu Sivkovi a Vladimíru Vůjtkovi, načež odešel ke stolu Detroitu. "Se všemi členy organizace jsem si podal ruce, následovalo focení pro potřeby NHL a rozhovory. Později jsem přešel do lože klubu, kde jsme se bavili o dalších věcech," popisuje.

Debaty probíhaly pochopitelně v angličtině. "Většině věcí jsem rozuměl, když třeba tolik ne, pomohli mi s překladem agenti. V klubu působí skaut Vladimír Havlůj, jehož znám už delší dobu, mluvil jsem také s Jiřím Fischerem, který má v Detroitu na starosti mladé hráče. Přivítal mě v organizaci a gratuloval," libuje si. První dojmy už stihl utřídit, ačkoli netuší, co draft bude znamenat pro nejbližší budoucnost. "Všechno se to řeší, nedokážu odpovědět," reaguje.

Hronek má smlouvu v Hradci Králové, kde už v uplynulém ročníku stihl 40 duelů Tipsport extraligy. Zámořské kluby po draftu mnohdy volí variantu, aby se mladý nováček přesunul do zámořského hokejového prostředí a bleskově si osvojil tamní hokejový styl. "Detroit si mě vybral v sobotu, uvidíme, jak všechno dopadne. Vím jen to, že 5. července poletím na kemp nováčků. Zatím jsem s kluby NHL absolvoval jen pohovory, testy a draft, na kempu si poprvé zatrénuju. Budou tam kluci mladší 25 let, moc se těším," připomíná.

Druhé kolo a pozice druhého Čecha draftu NHL 2016 po Liboru Hájkovi je výborná vizitka pro Filipa i celý hradecký klub. "Když jsem dnes přišel na trénink, všichni mi gratulovali," děkuje na dálku. Z Buffala zamířil Hronek domů v neděli, časový posun však necítí. "Měli jsme to dobře udělané. Vyráželi jsme večer, doma jsem byl v neděli po půl čtvrté odpoledne. Ještě jsem s hradeckými hráči stihl autogramiádu a až pak šel spát, teď je všechno v pohodě," usměje se.

Když slyší dotaz, co pro něj víkendová akce NHL znamenala, reaguje rozumně. "Je to stejné jako u jiných hráčů. Draftu si cením, neměl jsem konkrétní klub, ale Detroit patřil mezi ty, které jsem v předstihu trošku tipoval. Usuzoval jsem podle pohovorů, podle zájmu, jaký skauti měli. Jsem rád, že to vyšlo, nicméně je jen první krok. Vím, že v Red Wings s hráči pracují, připravují je na NHL. Každý si musí svoji šanci vybojovat. Draft pro mě znamená otevření dveří k NHL, to hlavní mám však pořád před sebou," uzavírá.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz