Za Dynamo jen 4 zápasy TELH. Kaut se loučí a jde do klubu, kde vyrůstal Forsberg

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Martin Kaut naplnil předpoklady, z pardubického Dynama odchází do švédského MODO Hockey. Kmenový hokejista Colorada stihl za Východočechy jen čtyři extraligová utkání, jeho loučení potvrdil pardubický klub na svém webu.

Týden hokeje 2021

O stěhování výtečného bruslaře a stále velmi perspektivního útočníka se spekulovalo už o víkendu. Podle švédských médií měl mít Kaut namířeno do MODO, ovšem ani jedne z klubů transakci nepotvrdil. Stalo se až dnes. Někdejší juniorský reprezentant se poprvé v kariéře vyzkouší hokej v jiné evropské zemi.

„S Coloradem jsme byli domluveni, že u nás bude mít Martin dostatečné zápasové vytížení. Máme s ním uzavřenou smlouvu do 5. listopadu s tím, že následně se rozhodne jak a kde bude Martin pokračovat. Bohužel se u nás nehraje, Martin nemá dostatečné herní vytížení a tak Colorado rozhodlo, že Martin odchází už nyní do Švédska, kde může hrát," uvedl pro web Dynama sportovní ředitel klubu Dušan Salfický.

Foto: eu.coloradoan.com

Kaut se do Pardubic vrátil krátce před odvetou finále letního Generali Česká Cupu s Třincem, v nejvyšší soutěži poté sehrál čtyři utkání a zaznamenal jeden gól. Dohoda zněla původně na delší dobu, až do chvíle, než by Kaut odletěl na začátek přípravného kempu Avalanche před novou sezonou.

Jenže v Česku aktuálně platí nouzový stav a vláda zavedla přísná omezení v boji s koronavirem. Nejvyšší hokejová soutěž se už třetí týden nehraje. Také proto do hry vstoupili zástupci Colorada a Kauta nasměrovali do Švédska. „Mrzí nás, že nemůžeme více využít jeho služeb. I tak bychom ale rádi Martinovi poděkovali a popřáli hodně úspěchů v dalším průběhu sezony,“ doplnil Dušan Salfický.

Martin Kaut se přesouvá do slavného švédského klubu, který pro světový hokej vychoval například Petera Forsberga, Markuse Näslunda, dvojčata Sedinova a další skvělé hráče. V MODO loni působil brankář Patrik Bartošák, snahu týmu o postup do SHL na jaře zhatila pandemie nemoci covid-19. Letos tedy znovu působí ve druhé nejnižší soutěži.

Kaut naváže na jiné krajany, dres klubu z městečka Örnsköldsvik v minulosti oblékali například David Výborný, Miloslav Hořava starší i mladší, František Kaberle mladší, Jan Alinč, Radek Smoleňák, Tomáš Mojžíš, Petr Kalus a další.

Foto: hcdynamo.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz