сайты ставок сайты ставок сайты ставок

Za hranicemi: Jak se daří Čechům ve Francii, v Polsku či na Slovensku?

Pavel Kantor | Foto: Facebook HC Mikron Nové Zámky

24. ledna 8:56

David Zlomek

Moc se o nich nemluví, ale vidět jsou také. Řeč je o českých hráčích, kteří hrají mimo dosahy reflektorů a médií. Tedy v soutěžích, kterým není věnována taková pozornost. Komu se tedy daří na Slovensku, v Polsku, Maďarsku či ve Francii?

Francie

Velmi dobře se ve Francii dařilo Ondřeji Romanovi. Proč používáme minulý čas? Roman před pár dny vyslyšel volání z Mladé Boleslavi, kam přešel. V Rouenu si však vedl výborně, ve 27 zápasech nasbíral 25 bodů. Jeho tým je momentálně na druhém místě tabulky, v play off už ale nepomůže. 

Už zajetým jménem je Ondřej Kopta, který v Nice působí čtvrtou sezonu. A vede si pořád stejně dobře. Je pátý nejlepší v bodování svého týmu, před ním jsou jen tři Finové a jeden Kanaďan. 

Po letech v Jihlavě už druhým rokem působí v brance Brianconu gólman Jan Brož. Je jedničkou týmu a procentuální úspěšnost zákroků 90,49 ho řadí na osmé místo v lize. Na čtvrtém ve stejném ohledu najdeme Jakuba Štěpánka (91,92 %). Ten chytá za Grenoble, jenž vládne lize.

Slovensko

Kanadsko-americká extraliga? Na Slovenku ano. Vždyť v první desítce bodování najdeme jen dva Slováky. Čechům zde však pšenka moc nekvete.

Z výraznějších jmen můžeme zmínit dvě. Za ambiciózní Nové Zámky chytá někdejší gólman Pardubic nebo Mladé Boleslavi Pavel Kantor. Na Slovensko přešel ze Znojma. V novém týmu se mu ale daří, v úspěšnosti zákroků je na čtvrtém místě (93,12), ze všech gólmanů pak má jednoznačně nejvíc zákroků (1219). 

Druhé jméno je Jakub Ferenc. Dlouholetá součást obranných řad Zlína nyní působí v Košicích. I když má jen šest asistencí, je třetím nejlepším nahrávačem v týmu.

Polsko

Polsko se stává velmi oblíbenou destinací pro české fotbalisty i hokejisty. Zajímavý pohled je například na Krakov, kde působí hned jedenáct českých hráčů.

Co se bodování týče, v elitní třicítce najdeme tři české borce. Velmi dobře je na tom Josef Mikyska, který produkuje víc jak bod na zápas. V české extralize hrál za Vítkovice či Liberec, v posledních letech ale zkouší i jiné destinace – hrál v Německu či Anglii.

Jedním z borců, které zlákal Krakov, je i Marek Račuk. Někdejší útočník Chomutova a Kladna je čtvrtým nejlepším asistentem v lize.

Maďarsko

Svůj um v Maďarsku prodává hned několik Čechů. A hodně z nich je i vidět. Kupříkladu Jan Dalecký je šestým nejproduktivnějším hráčem ligy s 44 body, zaujme i Jakub Ižacký, jenž v Maďarsku působí již šestou sezonu. 

Nejvíce ale rozhodně zaujme jméno Davida Stacha. Pro fanoušky Tipsport extraligy důvěrně známé jméno, do ligy naskočil v dresech Kladna, Chomutova, Plzně či Vítkovic. Už nějakou dobu ale působí v rumunské Csíkszeredě, kde se mu vede výborně a boduje s rutinní pravidelností. Po boku má navíc krajany Karla Kubáta a Radka Veselého.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz