Za krk mi přiletěl zapalovač, líčí Bartošák. Olomouc cítila křivdu

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

10. září 2017, 21:31

Adam Bagar

To byla divočina! Závěrečné dějství moravské bitvy mezi Olomoucí a Vítkovicemi přineslo řadu sporných momentů, po nichž domácí fanoušci, hráči i trenéři těžce kousali verdikty hlavních rozhodčích Čecha a Hejduka. "Bylo to vyhrocené," přiznává střelec vítězné branky Ondřej Roman.

Bitva na moravském poli se od začátku nehrála zrovna v rukavičkách, k vidění bylo rovných 20 trestů. "Je to derby, oba tábory fanoušků řvaly. Hodně se faulovalo," hlásí vítkovický útočník. Právě jeho trefa v čase 53:51 přinesla zřejmě nejvíce emocí. Co se přesně stalo?

Důrazný Tybor před brankou vyšťoural kotouč, poslal jej na Romana a ten už neměl problém rozvlnit síť. Krátce předtím však vyletěla pravice hlavního rozhodčího Roberta Čecha, který se ze středního pásma chystal vylučovat vítkovického Tybora za sekání do Konráda.

"Nevím, co se tam přesně stalo. Možná si mysleli, že měl rozhodčí pískat, ale kotouč byl pořád před betony brankáře," říká Roman. Kouč Venera soptil ve dveřích střídačky a žádal vysvětlení. Dlouho se nehrálo, ale hlavní soudci byli neoblomní a vítkovickou branku uznali.

Za dalších 106 sekund se Mora radovala ze snížení na 2:3, ale rozhodčí Čech tentokrát rozpažil a rozčílil Miroslava Holce natolik, že nechybělo moc, aby jej izultoval. Vlach totiž v dobré pozici mířil do posunuté branky, kterou předtím Patrik Bartošák vychýlil ze své pozice.

"Fanoušci, hráči a trenéři Olomouce to samozřejmě mohou vidět jinak, ale odrazil jsem se od branky s úmyslem najet do hráčovy hokejky a znemožnit mu zakončení. Nebylo to chtěné, ale pomohlo nám to," líčí vítkovický gólman situaci, po níž se znovu dlouho nehrálo.

Diváci totiž zasypali led několika předměty. "Moc jsem si toho nevyslechl, ale přiletěl mi za krk zapalovač. Bylo tam taky dost flašek a tyčinek. Fanoušci budou vždy podporovat svůj tým, hlavně tady v Olomouci jsou pro domácí obrovskou silou," ví vítkovický gólman.

"Nebylo to chtěné, ale pomohlo nám to."

Ten se brání úmyslnému posunutí své branky, přesto inkasoval od rozhodčích dvouminutový trest. "Posunout branku mě nenapadlo. Můj instinkt byl zkusit mu vykoupnout puk, ale jestli mám moc silné nohy, nebo byla branka špatně navrtaná, to vám neřeknu."

Mora sice přesilovou hru využila, ale na body znovu nedosáhla. S Vítkovicemi padla 2:4 a po závěrečné siréně cítila velkou křivdu. "Víte, že se k tomu nemůžu vůbec vyjadřovat," sděluje asistent trenéra Jan Tomajko. A podobně reagoval také vítkovický Pavel Trnka.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz