Za rok MS znovu v Tampere? Ve hře je ale i Maďarsko a Slovinsko

Foto: Instagram hockeyhungary

(TAMPERE, od našeho zpravodaje) Přihlášky na pořádání příštího mistrovství světa v hokeji společně podaly finské Tampere a lotyšská Riga, druhými kandidáty jsou maďarská Budapešť a slovinská Lublaň.

Fanshop národního týmu

Pořadatel šampionátu se hledá narychlo poté, co IIHF z důvodu ruských zločinů na Ukrajině odebrala turnaj Petrohradu.

O tom, kde se mistrovství za rok uskuteční, se rozhodne v následujících týdnech. 

Co by mohlo hrát ve prospěch Tampere a Rigy? Hlavně zkušenosti. V Lotyšsku se šampionát konal víckrát, naposledy loni, kdy pořadatelé zvládli i složité podmínky ohledně koronaviru. Turnaj se obešel bez větších organizačních problémů a bez šíření nákazy.

V Tampere je mistrovství letos, takže se teprve uvidí, jak Finové pořádání zvládnou. Zatím jejich počínání budí rozpaky, na druhou stranu zázemí Nokia Areny patří k nejmodernějším v Evropě.

Dát pořadatelství Rize a Tampere, to by tedy byla sázka na jistotu. 

Co ale takhle turnaj uspořádat v Maďarsku a Slovinsku? Z toho by mohl být pro hokej jackpot! 

Maďarští fanoušci jsou totiž svou horkokrevností vyhlášení, určitě by šlo o jeden z divácky nejzajímavějších turnajů v historii.

Zato finské publikum je na startu letošního šampionátu slušně řečeno vlažné. Na první domácí zápas sice přišla plná aréna, na tribunách to ale moc nežilo... Ticho v hledišti pak logicky snižuje i zážitek ze hry.

Maďarsko a Slovinsko budou za rok nováčky, natěšení fanoušků na špičkový hokej bude o to větší. Budapešť a Lublaň jsou navíc turisticky nádherná města.

Podle zámořského novináře Gorda Millera by se ovšem IIHF mohla obávat organizačních nezkušeností obou zemí, zvlášť, když by neměly ani rok na přípravu. V neprospěch udělení šampionátu pro Maďarsko prý podle Millera hrají také radikální názory jeho současné vlády.

Foto: Instagram hockeyhungary


Vsaďte si na MS v hokeji a získejte 500 Kč zdarma

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz