Zábranský o posilách či Muellerovi. Jako bývalý hokejista ho chápu, říká

Foto: Thomas Gažda, hc-kometa.cz

14. června 13:53

Adam Bagar

Brněnský majitel a zároveň asistent trenéra u české reprezentace Libor Zábranský si po bronzovém MS užil krátké dovolené, ale nyní už se ze své kanceláře zase naplno věnuje Kometě.

Fanshop národního týmu

„Výborně jsem si odpočinul. Byl jsem na rybách, kde naštěstí nebyl žádný signál, a tak mi nefungoval mobil. Teď jsem zpátky v procesu a samozřejmě pokračujeme ve skládání týmu s výhledem nejenom na nejbližší sezonu. Myslím si, že cesta, kterou jdeme, je čitelná pro všechny naše partnery a fanoušky,“ hlásí Zábranský v rozhovoru pro klubový web.

„Máme spoustu mladých a šikovných hráčů jako je třeba Eda Šalé. Hodil by se nám zkušený centr, který by mohl pomoct, jako v minulosti Martin Erat pomohl vychovat Martina Nečase.“

„Máme spoustu mladých a šikovných hráčů jako je třeba Eda Šalé. Hodil by se nám zkušený centr, který by mohl pomoct, jako v minulosti Martin Erat pomohl vychovat Martina Nečase. Mnohokrát jsem avizoval, že chceme pomáhat mladým hráčům a touto cestou chceme jít. Procházíme přestavbou, zabudovat mladé hráče vyžaduje nějaký čas,“ dodává.

Brněnský boss se musí v příštím ročníku obejít bez amerického snajpra Petera Muellera, jehož jméno bylo v souvislosti s překvapivým odchodem do Vítkovic poslední dny hodně skloňováno. „Jeho rozhodnutí odejít do Vítkovic naprosto respektuju, já ho jako bývalý hokejista chápu. Odvedl tady velký kus práce a za to mu je třeba poděkovat,“ prozrazuje.

„Peterovi je potřeba složit poklonu za jeho přístup, výkony a hráčské kvality. Odvedl tady velký kus práce.“

Kometa přišla o svého nejproduktivnějšího a nejvytíženějšího hráče. Vždyť Mueller za čtyři sezony na jihu Moravy zapsal včetně play off 193 startů, blýskl se v nich 102 góly a 120 asistencemi. Člen elitní útočné formace sbíral přes bod na zápas. Jeho příspěvky nyní budou Brňanům chybět, Libor Zábranský a spol. se ale musí se ztrátou zkrátka vypořádat.

„Zažili jsme spolu nádherné zápasy, měl jsem čest ho vést na střídačce. Dokázal vyhrát nejen naše bodování, ale i bodování celé extraligy. Bohužel jsme všichni měli za cíl být úspěšnější v play off, což se nepovedlo. Ale takový je hokej, to se nedá nic dělat. Peterovi je potřeba složit poklonu za jeho přístup, výkony a hráčské kvality,“ pokyvuje Zábranský.

Chceme na delší dobu podepsat jednoho obránce

Ačkoliv měl hodně práce u nároďáku, stihl už představit i nějaké posily. „Jsme hrozně rádi, že se podařilo přivést Radka Koblížka, povedlo se podepsat Kubu Fleka. Máme v týmu Honzu Dufka, Tomáše Kundrátka,“ jmenuje Zábranský. „V reprezentaci výborně vypadal Luboš Horký a naši kluci z Komety zahráli skvěle i na MS osmnáctek,“ dodává spokojeně.

Další posily budou následovat. „Mnoho hráčů z Česka, ale i dalších zemí odchází z KHL a bude z čeho vybírat. Máme záměr, že chceme na delší dobu podepsat jednoho obránce, sledujeme i některé útočníky a chtěli bychom rozšířit naši brankářskou dvojici i s tím, že máme v juniorce talentovaného Míšu Schnattingera, který má velký potenciál,“ zakončuje.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz