Začal hrát kvůli Naganu, teď chce Kempný zase probudit hokejový blázinec v Česku

Foto: Jan Beneš, Český hokej

27. května 16:50

Adam Bagar

(TAMPERE, od našeho zpravodaje) Po konci zámořské sezony přijel pomoct českému národnímu týmu na MS, kde jej nyní čeká pikantní semifinálová bitva s Kanadou. Obránce Michal Kempný většinu jejích hráčů dobře zná z NHL.

Fanshop národního týmu

„Samozřejmě všichni víme, že mají dobrý a zkušený tým. Mají v něm pár individualit, které hrají skvěle v NHL. Obrat se Švédskem hovoří za vše. Nevzdávají se a bojují až do konce, ale to my taky. Těšíme se a věřím, že to bude výborný zápas,“ pokyvuje 31letý zadák.

Kanaďané ve skupině v Helsinkách příliš nepřesvědčili, prohráli se Švýcary vysoko 3:6 a poprvé v historii dokonce i s Dány. Skončili tedy až třetí a museli se stěhovat do Tampere. Tam prohrávali se Švédy už 0:3, ale v prodloužení dokonali málo vídaný obrat na 4:3!

„V play off je to o jednom zápase, na který se připravujete celou základní skupinu. Někdy je to i trošku o štěstí, ale myslím, že oba týmy jsou v semifinále zaslouženě,“ má jasno Michal Kempný, který si nemyslí, že by si Češi museli na někoho speciálně dávat pozor.

„Hlavně se budeme soustředit sami na sebe, bude to o nás.“

„Samozřejmě víme o hráčích, které mají. V minulosti jsem proti nim hrával každé utkání. Víme, jakým hrají stylem, ale žádný hráč vám nevyhraje celý turnaj. Připravíme se na celou Kanadu. A hlavně se budeme soustředit sami na sebe, bude to o nás,“ tuší Kempný.

A vzápětí vyjmenovává české přednosti. „Týmový duch a bojovnost. Ten chtíč byl cítit i v zápase proti Německu, tohle přesně vyhrává turnaje. V šatně máme spoustu kluků, kteří vědí, co to obnáší. Zkušenosti jsou určitě na naší straně,“ má jasno zkušený obránce.

Češi jsou na semifinále dobře naladění, v pátek měli na programu jen dobrovolný trénink. „Už se moc těšíme. Na tyhle zápasy jsme čekali celý turnaj. Každý si teď udělal program podle sebe. V sobotu už máme normální rozbruslení, na zápas budeme připravení.“

Denně je v kontaktu s rodinou s blízkým okruhem přátel. „Probereme zápas, ale hlavně je to o tom vidět malého na dálku. Ve čtvrtek jsem mluvil i s našimi a ségrou, která má taky dvě děti. Cítím i větší zájem našich fanoušků. Je to příjemné,“ prozrazuje Kempný.

„Uděláme vše pro to, abychom byli úspěšní a konečně zase probudili hokejový blázinec v Česku. Je to důležité pro naše děti i pro český hokej. Uděláme pro to maximum.“

„Víme, že nám lidé doma fandí a drží palce. Mají hokej rádi. Uděláme vše pro to, abychom byli úspěšní a konečně zase probudili hokejový blázinec v Česku. Je to důležité pro naše děti i pro český hokej. Uděláme pro to maximum,“ slibuje bek s šestkou na zádech.

„Začal jsem hrát hokej kvůli Naganu. Děti, které dělají nějaký sport, tak hledají svůj vzor a tým, jemuž mohou fandit. Tohle českému hokeji chybí. V posledních letech to nebylo ono. Chceme to změnit, aby děti znovu začaly mít rády hokej a začaly jej hrát,“ uzavírá.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz