Začali jsme strašlivě, nechápal Sklenář. Pak Kometu sestřelil

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Piráti v osmnáctém kole Tipsport extraligy porazili v prodloužení brněnskou Kometu, s kterou nezačali úplně dobře. Nakonec však výkon zvedli, šli do vedení a dovedli utkání do dvoubodového konce i díky druhé vítězné trefě Jakuba Sklenáře v prodloužení.

Nový fanshop

Kometa si v úvodních minutách vypracovala přesilovku a dvě gólové šance, ve kterých ale Martin Zaťovič a jmenovec Erat neuspěli proti domácí jedničce. „Začátek zápasu nám nevyšel. Hráli jsme strašlivě. V několika momentech nás podržel Jánko Laco,“ řekl Jakub Sklenář.

Piráti v předchozím kole ztratili výborně rozehrané utkání v Jihlavě, když vedli o tři branky a nakonec padli v samostatných nájezdech. „Řekli jsme si, že musíme hrát od první minuty. Ale byli jsme asi úplně někde jinde, opravdu to nechápu,“ kroutil hlavou znojemský rodák.

Vyústěním nevydařeného začátku bylo brněnské vedení. Martin Zaťovič přihrával přes brankoviště a jeho kotouč si do vlastní brány srazil Tomáš Slovák, jenž byl i střelcem vyrovnávacího gólu do správné klece. „Pomohlo nám to. Kdyby Kometa odskočila na dva góly, a že tam na to soupeř šance měl, bylo by to horší,“ uvědomoval si devětadvacetiletý útočník.

Chomutovští v posledních třech duelech získali šest bodů a postupně se dostávají ze série porážek. Dva body proti obhájci titulu z Brna by mohly být pro svěřence Vladimíra Růžičky staršího dobrým odrazovým můstkem. „Jsme strašně rádi za dva body. Každý je pro nás cenný. A s Kometou obzvlášť,“ liboval si.

Už do utkání s Jihlavou zvolil hlavní kouč se svými asistenty o poznaní jinou sestavu, než ve které se Severočeši prezentovali na začátku ligy. Nejvýraznější změnou bylo roztržení elitní formace a přesunutí Michala Vondrky do třetí lajny. „Moc se nám nedařilo, takže to chtělo změnu. Teď to funguje,“ nechtěl více rozebírat forvard aktuálně třetí formace.

„Jsme strašně rádi za dva body. Každý je pro nás cenný. A s Kometou obzvlášť.“

Do prodloužení naskočili Piráti se třemi útočníky bez jediného obránce. „Vždycky tam bylo levé křídlo. My jsme zvyklí bránit, takže tam vlastně obránce byl. Nájezdy nám v poslední době moc nešly, takže jsme vsadili všechno na jednu kartu,“ vysvětlil odvážný počin trenérského týmu.

Nakonec tři útočníci v poli přispěli ke druhému bodu, který vystřelil po 39 sekundách nastaveného času Jakub Sklenář, jenž si připsal třetí branku v sezoně. „Kluci to parádně sehráli. Já jsem akorát skákal ze střídačky, takže o mně možná nevěděli. Michal mi skvěle nahrál,“ pochválil kapitána Michala Vondrku.

Piráti mají na kontě 226 trestných minut, hráli 90 oslabení, což činí pět oslabení na zápas. Proti Brnu Chomutovští usedli na trestnou lavici pouze třikrát. „Normálně míváme hodně vyloučených a stojí nás to zápasy. Proti Kometě to bylo lepší,“ uzavřel Jakub Sklenář.

Sestřih utkání Piráti Chomutov – HC Kometa Brno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz