Začátek sezony mi sedl, libuje si Holinka. Pomohly mu rady psychologa

Foto: Martin Voltr

Juniorka Ocelářů se stabilně drží v první polovině tabulky, a to i díky Miroslavu Holinkovi, který před letošní sezonou přišel z dorostu. Šestnáctiletému útočníkovi pomohla k pohodě na ledě návštěva psychologa a nyní je druhým nejlepším střelcem svého týmu, i když pořád léčí zranění. Těší se i na první reprezentační zkušenost.

Jak byste popsal formu třinecké juniorky?
Máme teď v týmu klid a pohodu, daří se nám. Sebevědomí nám rozhodně zvedl zápas s Vítkovicemi, který jsme u nich vyhráli. Jeli jsme tam v poloviční sestavě, protože spousta lidí byla nemocná nebo zraněná. Po tomto vítězství jsme byli hodně šťastní. Musím říct, že první čtvrtina soutěže nám vyšla skvěle, a snad to tak půjde i dál.

Tabulka je vyrovnaná. Jak se na to díváte?
Celá liga je vyrovnaná a všechny týmy hrají plus mínus stejně. V tomto ohledu je to hodně vyhrocené. Budeme se muset poprat o co nejlepší umístění.

Jste pět bodů od prvního místa. Je to blízko, nebo daleko?
Našim hlavním cílem teď bylo získat alespoň dvacet bodů, což se nám povedlo. Nyní jsme tedy pět bodů od prvního místa, což si myslím, že je dost, ale myslím si, že to zvládneme.

Foto: Facebook Mládež HC Oceláři Třinec

Takže jste spokojení?
Momentálně jsme s naším umístěním dost spokojení. Byly tam sice zápasy, které jsme mohli vyhrát a prohráli jsme si je sami, ale sám za sebe musím říct, že jsem s výkony našeho mužstva spokojený. A říkali nám to i trenéři.  Máme hodně šikovných hráčů, kteří umí vystřelit a jdou si za tím. Samozřejmě máme i šikovné obránce a věříme si.

V minulém týdnu jste porazili Liberec 7:4 a vám se dařilo i individuálně…
Byl to super zápas a i mně osobně se hrálo výborně. Všechno se dařilo. Liberec byl těžký soupeř, v první třetině nás hodně tlačil, takže jsme se o přestávce domluvili na změně taktiky. Začali jsme víc střílet a dávat góly. Byl to těžký zápas, ale mně i týmu se dařilo.

Proti Mladé Boleslavi to ale těsně nevyšlo. Byl to vyrovnaný zápas?
Ano, proti Boleslavi jsme si to bohužel zase prohráli sami. Rozhodčí tam sice párkrát nevyhodnotili situace úplně šťastně, ale taky jsme mohli dát mnohem více gólů. Byl to zhruba stejný zápas jako proti Liberci, tentokrát to ale bohužel nevyšlo.

Jsou to nějaké chyby, které se opakují?
Neřekl bych, že jsou to chyby, které se opakují. Spíš jde o individuální chyby. Snažíme se na tom pracovat, aby se nám to v dalších zápasech už nestávalo.

„Začátek sezony a příprava mi vyšly, ale vždycky chci víc a chci se pořad zlepšovat.“

Loni jste hrál v třineckém dorostu. Jak jste se adaptoval na juniorský hokej?
Teď už je to v pohodě, ale na začátku to byl obrovský skok. Juniorka je tvrdší, rychlejší. Řekl bych, že vlastně skoro všechno je jiné. Nějaké náznaky větší tvrdosti a zrychlení jsem zaregistroval už v play off dorostu, ale stále je to rozdíl. Více se hraje na taktiku, ale musím říct, že začátek sezony mi sedl.

Daří se vám i bodově. Jak vás to těší?
Začátek sezony a příprava mi vyšly, ale vždycky chci víc a chci se pořad zlepšovat. Nicméně musím říct, že mi to opravdu sedlo, a jsem za to rád.

Foto: Facebook Mládež HC Oceláři Třinec

Sedli jste si se spoluhráči ve formaci?
Na začátku sezony nás trenéři ještě točili a neměli jsme moc času a prostoru k tomu, abychom si sedli. Posledních pět šest zápasů jsme už někteří hráli víceméně spolu a za mě je to super. Sedli jsme si a jde nám to. Ideální kombinaci jsme si ale museli postupně najít, protože trenéři nás v přípravě i na začátku sezony točili.

Jak to vypadalo v letní přípravě?
Zaprvé musím říct, že jsem rád, že jsem v Třinci a dostal jsem se tady do juniorky. Trenérům bych chtěl poděkovat, že mi dávají tolik prostoru, kolik mi dávají. Jinak to bylo hodně náročné, hlavně v porovnání s dorostem. Hodně nás podrželi někteří trenéři. Mně osobně pomáhali třeba s jídelníčkem. Kdybych neměl přesně takovou letní přípravu, tak by se mi asi nedařilo tak, jak se mi daří.

Takže máte od trenérů individuální přístup?
Ano, když přijdeme za naším kondičním trenérem, tak s námi řeší věci ohledně jídelníčku, stravování obecně nebo třeba i spánku. Mně konkrétně dost pomohl. Samozřejmě tady máme i psychologa, který mi pomáhal v dorostu před play off, protože jsem měl takovou menší krizi. Taky mi dost pomohl, stejně jako ostatní v klubu, díky kterým můžu být lepší a lepší.

„Když jsem se vrátil zpět do zápasů, tak se mi vůbec nedařilo a hodně jsem si to bral.“

Čeho se týkala vaše krize?
Dostal jsem covid a do toho jsem měl zranění ruky, které je dlouhodobějšího charakteru, takže jej s pomocí fyzioterapeuta léčím dodnes. Když jsem se vrátil zpět do zápasů, tak se mi vůbec nedařilo a hodně jsem si to bral. Trenér mi doporučil, ať zajdu za naším psychologem. Hodně mi pomohl, řekl mi co a jak a jeho rady využívám i nyní. Hraje se mi díky tomu lépe.

Co jste od minulé sezony změnil?
Hlavně jsem změnil jídelníček. Co se týče stylu hry, tak jsem teď víc přímočarý. Dřív jsem si s tím hodně hrál, ale to už v juniorce moc nejde. Trenéři se na to i zaměřili, na trénincích mi to říkají a jde to.

Foto: Facebook Mládež HC Oceláři Třinec

Ještě předtím, než jste přišel do dorostu Třince, jste působil v Přerově a Kroměříži. Sledujete stále i tyto kluby?
V Kroměříži jsem vyrůstal, takže vždycky, když o víkendu jezdím domů, tak se přijdu podívat. V Přerově jsem bohužel strávil jen jednu sezonu, a to zrovna v době, kdy byl covid, a odehrál jsem tam jen sedm zápasů. I tak tam ale mám spoustu kamarádů a během týdne se dívám na výsledky, abych věděl, jak hrají.

Sledujete i nějaké jiné týmy?
V NHL sleduji Washington Capitals, kde se mi konkrétně líbí Alexandr Ovečkin, který byl díky své střele dlouhodobě i můj vzor. Poslední dobou ale sleduju i Connora McDavida a Austina Matthewse. McDavid je centr jako já a snažím se ho napodobovat.

Povedený start sezony vás dovedl až k premiérové nominaci do reprezentace. Čekal jste, že by mohla přijít?
Abych řekl pravdu, tak jsem překvapený, ale zároveň se taky dost těším. Jak jsem se to dozvěděl, byl jsem šťastný a hodně mě to potěšilo. Ještě jsem na žádné takové akci nikde nebyl, takže jsem zvědavý a očekávám, že to bude určitě náročný turnaj. Navíc se bude hrát v Americe, kde jsem nejen nikdy nebyl, ale ani jsem nikdy neletěl, takže to pro mě bude hodně zajímavý let.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz