Začátek sezony? Nad očekávání, těší Baďoučka. Cílem zůstává play off

Foto: Anton Martinec, hcvrchlabi.cz

Vrchlabí je jedním ze čtyř nováčků v Chance lize a v prvních kolech si vedlo hodně slušně. Potvrdil to i jeho trenér Václav Baďouček v následujícím rozhovoru.

Partneři Českého hokeje

Ve Vrchlabí působíte třetím rokem. Jak vnímáte z celkového pohledu toto svoje angažmá?
Velmi pozitivně. Od samého začátku až doposud vše funguje bez problému. Ve Vrchlabí se okolo hokeje pohybují skvělí lidé, se kterými se velice dobře spolupracuje. Klub má velkou podporu od města a majitel pan Cerman vytváří hráčům výborné podmínky. Umožnil nám už v předchozích dvou sezonách sestavit velmi silná mužstva, která v obou sezonách ve druhé lize dominovala. K postupu do Chance ligy jsme měli velmi blízko už v té sezoně 2018/19. Nesmím zapomenout ani na naše příznivce, kteří nám vytváří parádní atmosféru. A skvěle nás podporují i venku.

Konec loňské sezony byl kvůli situaci s virem ojedinělý.
Loni jsme měli nadstandardní kádr, který dominoval celé soutěži. Na postup sportovní cestou určitě měl. Vše ale bohužel dopadlo jinak. Já jsem celou dobu věřil, že od vedení soutěže rozhodnutí o možnosti se do Chance ligy přihlásit přijde. Obavy jsem ale měl z pokračující epidemie a s ní spojenou nejistotou ohledně naplnění rozpočtu pro účast v Chance lize. Podařilo se to díky panu Cermanovi a všem našim partnerům. Dalším zásadním faktorem bylo navázání velmi úzké spolupráce s Pardubicemi.

„Loni jsme měli nadstandardní kádr, který dominoval celé soutěži. Na postup sportovní cestou určitě měl."

Kolik hráčů z druholigového týmu vlastně máte v aktuálním kádru?
Z loňského kádru zůstalo v týmu devět hráčů. To je vysoký počet. Svědčí to o tom, co jsem už zmiňoval, že loňský tým byl nadstandardní. Pro drtivou většinu z nich je Chance liga úplně něco nového, ale jak v přípravě, tak v začátku soutěže prokázali, že jsou schopní se na náročnější styl hry dobře adaptovat.

Měl jste nějaké slovo při výběru zkušených posil, které máte v současném kádru?
Určitě měl a jsem za to velice rád, protože pro každého trenéra je to velice důležité. Všichni naplňují moje očekávání a jsou pro mužstvo přínosem. Spolu se sportovním manažerem panem Jakubcem jsme se vždy o každém nově příchozím hráči snažili získat co nejvíc informací. A podle toho jsme dělali finální rozhodnutí. Od začátku naší spolupráce klademe důraz nejen na hokejové kvality hráčů, ale vždy se zaměřujeme i na charakter každého z nich. Abychom byli schopní vytvořit silnou a bezproblémovou kabinu.

Téměř polovinu týmu tvoří hráči partnerských Pardubic.
Naše spolupráce spočívá v tom, že by v našem týmu měli dostávat prostor mladí hráči s perspektivou pro jejich A-tým, méně vytěžovaní hráči základního kádru a případně hráči po zranění, kteří se budou potřebovat dostat do zápasového rytmu. Zatím vše probíhá bez problémů a myslím si, že k oboustranné spokojenosti.

„Spolupráce s Pardubicemi? Zatím vše probíhá bez problémů a k oboustranné spokojenosti."

Také realizační tým prošel obměnou. Jak se vám s novými kolegy pracuje?
K naší společné práci jsme si řekli všechno podstatné už na začátku společné přípravy. Vše funguje dobře a je vidět, že kolegové mají velkou chuť.

Foto: Facebook HC Vrchlabí

Máte odehráno šest zápasů s bilancí tří výher a tří proher. To na nováčka soutěže není špatný začátek, ne?
Začátek, i když byl pro nás kvůli karanténě u téměř všech hráčů hodně komplikovaný, byl nad očekávání. Těsně před startem soutěže jsme na čtrnáct dnů vypadli z tréninku a pak rovnou po čtyřech dnech vstoupili do rozjeté soutěže. Měl jsem trochu obavy, jak hráči ten náročný úkol zvládnou. A zcela upřímně přiznávám, že jsem byl mile překvapený. Bohužel soutěž byla poté přerušena, takže se můžeme pouze domnívat, jak bychom další náročný program zvládali.

Aktuální situace není jednoduchá pro žádný hokejový tým, vrchlabský nevyjímaje. Jak to prožíváte vy?
Situace je složitá pro celou naši společnost. Pro nás byla obrovskou komplikací ztráta možnosti trénovat na ledě. Nikomu z nás to nebylo příjemné a snažili jsme se, v rámci vládou povolených výjimek pro přípravu profesionálních sportovců, udržovat v kondici. A to bylo, v současných klimatických podmínkách, velmi složité.

„Před sezonou jsme avizovali, že budeme usilovat o účast ve vyřazovacích bojích. A na tom se nic nemění."

Od středy 4. listopadu už je opět povolená příprava na ledě.
K tomuhle jsme všichni s velkým očekáváním vzhlíželi. Všichni jsme se samozřejmě těšili. Je to pro nás vlastně třetí začátek sezony. A málokdo si dovede představit, jak složité, hlavně pro starší hráče, to je. Přesto na všech vidím obrovskou chuť se co nejrychleji znovu dostat do formy. Na led jsme šli minulý týden hned ve středu. Přípravu budeme přizpůsobovat tomu, kdy nám bude znovu umožněno hrát mistrovská utkání.

Když se pokusíte oprostit od současné, výjimečné situace a budete předpokládat, že se odehraje klasický ročník Chance ligy, jaké jsou ambice vašeho klubu?
Už teď je víceméně jasné, že původní tříkolový model soutěže nebudeme schopní odehrát a dojde k redukci na dvě kola plus play off. Před sezonou jsme avizovali, že budeme usilovat o účast ve vyřazovacích bojích. A na tom se nic nemění. Osobní ambice jdou stranou, to vyžaduju i po hráčích. My všichni musíme veškeré naše úsilí nasměřovat k tomu, aby naše premiérová účast v Chance lize dopadla co nejlépe. Úspěchem bude postup do play off. Spojený s hokejem, ze kterého budeme mít všichni dobrý pocit. Včetně našich věrných fanoušků, kteří jsou bohužel současnou situací připravení o to být s námi na stadionech. Já pevně věřím, že se s nimi co nejdřív opět setkáme.

Partneři HC Stadion Vrchlabí

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz