Začneme budovat jádro pro MS, plánuje Říha. Úvodní kempy proběhnou v Praze

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

11. března 10:58

Václav Jáchim

Sledují zápasy a čekají, které hráče budou mít k dispozici. Trenéři národního týmu už přesně vědí, jak vypadá itinerář závěrečné přípravy na mistrovství světa. „Začneme v Praze na Slavii, další kempy máme ve Znojmě, Karlových Varech a v Nitře. Generálkou bude Euro Hockey Tour v Brně. Program je hodně náročný," říká hlavní kouč Miloš Říha.

Jágr Chance liga

Model je podobný jako v minulých letech. Nejprve dva týdny tréninků, pak šest utkání projektu Euro Hockey Challenge – tentokrát doma v Česku nebo u sousedů. A na závěr Carlson Hockey Games v Brně. „Hráči jsou k dispozici klubům, všichni víme, že zápasy play off vezmou hodně sil. Každému tedy dáme prostor k odpočinku. Budeme pracovat se širším kádrem a zátěž rozložíme," informuje Říha.

Hráči z KHL si odpočinou. Nebojím se, že by měli moc dlouhou pauzu

Asistent Robert Reichel a generální manažer Petr Nedvěd aktuálně pobývají za Atlantikem, poslední inspekční cesty mají za cíl doladit vzájemné představy a upřesnit všechno podstatné směrem k mistrovství světa. „Zatím je relativně klid, jakmile začneme s prvním kempem, všechno se rozjede. Poprvé se sejdeme v pondělí 25. března a budeme trénovat v pražském Edenu. Další týden také. Aby to nebylo tak jednotvárné, chystáme modelová utkání," přibližuje Říha.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Úvod přípravy se bude týkat především hokejistů z KHL, kterým už skončily klubové povinnosti. Zapojí se také hráči z Tipsport extraligy a dalších evropských soutěží, jakmile jim to okolnosti dovolí. „Někteří kluci skončili už v závěru února a měli tedy určitou pauzou. Ale nebojím se, že by byla moc dlouhá. Absolvovali lékařské prohlídky, vraceli se domů. A také si odpočinuli, což je samozřejmě důležité," hlásí hlavní trenér.

Před startem světového šampionátu sehrají Češi celkem devět utkání. Šest v Euro Hockey Challenge, další tři v rámci Carlson Hockey Games. Úvodními soupeři budou Rakušané. „V této fázi bychom určitě nechtěli hrát se Švédy nebo s Rusy, ty budeme mít na turnaji v Brně. Možná by nebylo od věci změřit síly třeba se Švýcary. Ale musíme si uvědomit, že na mistrovství světa potkáme také týmy, jako je Rakousko. Je třeba naučit se proti nim hrát. Navíc nemám rád rozdělování soupeřů na silnější a slabší. Kvalitu má dneska každý. Utkání Euro Hockey Challenge nám v tomto ohledu mohou pomoci" vysvětluje Říha.

Naší snahou bude, abychom na zápasy byli v kvalitním složení

S kolegy neustále sleduje dění v klubech, kde působí čeští reprezentanti. V TELH dnes startuje předkolo play off, KHL už má za sebou osmifinále. „Naší snahou bude, abychom na všechny přípravné zápasy byli v kvalitním složení. Chceme budovat jádro pro mistrovství světa, postupujeme podle toho, co nám okolnosti dovolí. Někteří hráči skončili velice rychle. A nečekaně. Například Jirka Sekáč – nikdo určitě nečekal, že Kazaň vypadne už v osmifinále 0:4 na zápasy. Ale pro nás je to paradoxně dobře. Sekáč byl s námi celou sezonu, hrál všechno, aspoň si mohl odpočinout. Podobné to je třeba u Michala Bulíře."

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Národní tým letos v průběhu přípravy nečeká žádný letecký přesun, všechny zápasy proběhnou doma nebo u sousedů v Rakousku a na Slovensku. Mění se ovšem výčet základen, elitní výběr bude kotvit v pěti městech.„Počet zápasů neovlivníme, některé věci jsme si ale mohli upravit podle svého. Začneme v Praze, pak jsme ve Znojmě. Kvalitní podmínky najdeme v Karlových Varech, kde nás dvakrát čekají Němci," vypočítává.

Poslední duely Euro Hockey Challenge čekají hokejisty na Slovensku. „Před nimi proběhne kemp v Nitře. Minulý týden jsem se tam byl osobně podívat, místní jsou velmi rádi, že nás tam budou mít. Vytvoří nám špičkové zázemí, dostaneme kabinu jejich A mužstva, kvalitní je i hotel. Na tohle jsme hodně dbali," doplňuje závěrem Miloš Říha. Nominaci na první kemp by trenérský štáb měl oznámit zhruba týden před začátkem úvodní akce.

Program reprezentace  před MS 2019

Dva týdenní kempy v Praze (od 25. března)

Euro Hockey Challenge:

Kemp ve Znojmě
Středa 10. dubna od 19:00: Česko – Rakousko (Znojmo)
Sobota 13. dubna od 16:15: Rakousko – Česko (Linec)

Kemp v Karlových Varech
Středa 17. dubna od 17:20: Česko – Německo (Karlovy Vary)
Čtvrtek 18. dubna od 17:20: Česko – Německo (Karlovy Vary)

Kemp v Nitře
Pátek 26. dubna od 18:00: Slovensko – Česko (Trenčín)
Sobota 27. dubna od 16:00: Slovensko – Česko (Nitra)

Carlson Hockey Games (2. – 5. května 2019, Brno):

Kemp v Brně
Čtvrtek 2. května od 17:30: Česko – Finsko
Sobota 4. května od 18:30: Česko – Švédsko
Neděle 5. května od 18:00: Česko – Rusko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz