Zadinovi prospěl přesun do elitní lajny: Věřím, že se nám začne dařit

Foto: Markéta Křížová

24. května 22:52

Daniel Kinc

(RIGA, od našeho zpravodaje) Ve třetím duelu na světovém šampionátu v Lotyšsku si Češi konečně odškrtli první výhru, ale nečekaně se na ni nadřeli. Týmu každopádně prospěly změny ve formacích, na křídlo elitního útoku i elitní přesilovky se posunul Filip Zadina, který ve druhé části právě v přesilovce zaznamenal svůj první gól na turnaji. Jak hodnotil utkání s Bělorusy?

Fanshop národního týmu

Není to pro vás trochu hořká výhra? Sice dva body, ale…
V tomhle, co hrajeme a kde teď jsme, musíme být rádi za dva body. Věřím, že nás to nakopne do dalšího zápasu, kde budeme dělat správná rozhodnutí. Snad budeme hrát jednodušeji a dáme více gólů v základní hrací době než dva. Odvedli jsme dobrou práci v týmovosti, když jsme tahali za jeden provaz a kluci skvěle odmakali oslabení. Před zápasem s Běloruskem jsme si řekli, že začínáme odznovu. Je to lepší než jeden bod a nebo žádný, máme na čem stavět. Další zápasy jsou před námi, na ty se musíme připravit a vyhrát.

Jak náročné bylo prorážet běloruskou obranu?
Bylo to opravdu těžké, když Bělorusové pouze čekali na vlastní modré a číhali na nás. Snažili jsme se blok prorážet, dostávat se dopředu a nějaké šance jsme si vypracovali. Pak jsme ale inkasovali jako první, nicméně jsme rychle vyrovnali, když Filda krásně našel Kovyho před brankou a ten měl osamocen možnost tečovat. Bylo to rychlé srovnání, pak jsme šli hned do vedení, ale ve třetí části o vedení zbytečně přišli. 

„V tomhle, co hrajeme a kde teď jsme, musíme být rádi za dva body.“

Nehráli jste ve třetí části možná až zbytečně zataženě?
Za takového stavu, když je to třeba právě 2:1, tak se nesnažíme hrnout dopředu, a snažíme se to hrát spíše odzadu a čekáme na chyby soupeře. Bohužel, stalo se, co se stalo, vyskytla se nějaká chyba z naší strany a dostali jsme gól. Za dva body jsme rádi, máme na čem začít a od teď pro nás začíná tvrdá práce. Další zápas je před námi a ten musíme vyhrát.

Každopádně jste zlepšili jste střelbu, souhlasíte? Vy sám jste poslal na branku okolo deseti střel.
První třetinu jsme tlačili a soupeře jsme přestříleli, přesně v takových momentech ale musíme dát gól a dostat se do zápasu. Musíme dát gól první, ne zase dotahovat. A abychom si věřili už od začátku.

Jak vám seděla spolupráce v elitním útoku, kde jste nahradil Jakuba Vránu?
Kubalda a Kovy (Kubalík a Kovář) jsou výborní hráči do útoku i do obrany, takže je pro mě jednodušší s nimi hrát. Snažil jsem se makat, bojovat pro ně a dělat ty správné věci k tomu, abychom hráli na puku a dali gól. Když takhle budeme dál pokračovat, chtít hrát hokej v útočném pásmu a chtít si nahrávat, jak jsme to dělali, tak šance máme. Věřím, že to začne padat a všem to půjde lépe.

„Hroňas mi to skvěle dal, super akce. Kovy výtečně před brankou clonil, brankář nic neviděl a i díky tomu to tam propadlo.“

Změnily se nějak vaše úkoly?
Peši (Filip Pešán) chce, abychom hráli do útoku a byli silní na puku jako každá lajna. Pro mě to bylo vlastně stejné – makat bojovat o puky, pro kluky. A vytvářet šance.

A nové složení přesilovky, kde operujete na levé straně?
Ve formaci na střelu jsou se mnou Kubalda s Hroňasem, kteří mají za úkol to bombit z první, a já mám za úkol brát dorážky. Když se zblokuje střela, nebo to neprojde na branku, tak já mám možnost střílet z druhé strany. Jsem rád za to, že to takhle v přesilovce vyšlo. Hroňas mi to skvěle dal, super akce. Kovy výtečně před brankou clonil, brankář nic neviděl a i díky tomu to tam propadlo.

Čeká vás dvoudenní volno. Jste za něj rádi, nebo byste klidně hráli znovu?
Jsme rádi za volno, které máme. Máme zároveň i další věci, na kterých je potřeba zapracovat. Věřím, že to urveme a začne se nám dařit.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz