Zádrhely? Byli jsme jako rodina, těší Weegara. A mluví o podceňovaní MS

Mackenzie Weegar | Foto: Markéta Křížová

(TAMPERE, od našeho zpravodaje) Kromě nejcennější medaile si z Nokia Areny v Tampere odnesl také ocenění pro nejlepšího obránce, navíc ho zástupci médií vybrali do All-Star týmu. MacKenzie Weegar nasedne do zpátečního letadla směr zámoří spokojený, své první mistrovství světa završil v konfetách a za zvuku fanfár.

A zlatá jízda Kanady možná poslouží jako lehká náplast na slabou sezonu v Calgary. Weegar na evropské misi prostě zářil. 

Její resumé? Deset zápasů, tři góly a osm asistencí. Žádný zadák nebyl na letošním šampionátu produktivnější, žádný nenastřílel víc branek...

„Je to skvělé, ale musím poděkovat svým spoluhráčům. Byla to skvělá parta, bez nich bych to nedokázal,“ vypálí devětadvacetiletý bek okamžitě.

A přiznává, že cesta javorových listů na vrchol se neobešla bez zádrhelů. „Jo, zažili jsme jich dost. Se Slováky jsme šli do prodloužení, prohráli jsme se Švýcarskem a Norskem. Museli jsme se dát dohromady,“ popisuje Weegar.

„Na celý tým nemůžu říct špatné slovo, ani na trenérský štáb.“

„Pak jsme ale ve čtvrtfinále a semifinále našli svou hru. A ve finále jsme se postupně zlepšovali,“ vypočítává. Kanada si nejprve poradila s mistrovským Finskem, následně zvládla klíčové duely s Lotyšskem a Německem.

„Starší kluci se mladším snažili pomoct, udržet jejich sebevědomí v těžkých chvílích vysoko. Na celý tým nemůžu říct špatné slovo, ani na trenérský štáb. Poslední měsíc jsme byli jako rodina,“ líčí Weegar.

Zámořský kolos znovu předvedl, že se ho nikdy nevyplatí odepisovat. Na mistrovství světa sice pravidelně nelétá s elitními hráči NHL, ale řeči o podceňování turnaje? Ty Weegar rázně odmítá.

„Je to mistrovství světa… Pro Evropany znamená všechno, stejně tak pro zámořské týmy. Je to skvělý turnaj a já jsem pyšný, že jsem byl jeho součástí,“ zdůrazňuje.

„Je to skvělý turnaj a já jsem pyšný, že jsem byl jeho součástí.“

Kanada se díky letošnímu triumfu osamostatnila na světovém trůnu – 28. zlatem za sebe odsunula Rusko, respektive Sovětský svaz.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz