Žajdlík: Na sérii jsem se těšil. Plzeň je výborná, Kladno nehrálo hokej

Foto: hcbilitygri.cz

Liberečtí junioři urvali první bod v semifinálové sérii s Plzní. Indiány na domácím ledě porazili 3:2, když se výborným výkonem zaskvěl Matěj Žajdlík. Ten chytil několik tutovek soupeře a po zápase se mohl radovat z důležitého vítězství. „Plzeň hraje výborně, je velmi silný soupeř, což je pro nás skvělé. Jsem rád, že jsme vyřadili Kladno... To hokej vůbec nehrálo," porovnával úvodní duel s čtvrtfinálovou sérií proti Rytířům Žajdlík.

Chance liga na Hokejka TV

Byl to naprosto vyrovnaný souboj. V jedné pasáži hry byli aktivnější domácí, ve druhé zase převzali iniciativu indiáni. Duel nakonec rozhodla vyšší střelecká úspěšnost Bílých Tygrů podpořená fantastickým výkonem brankáře Matěje Žajdlíka, který se sám místy předháněl v souboji o nejlepší zákrok večera.

„Matěj předvedl výborné zásahy. Když má tým dobrého brankáře, je to polovina úspěchu, tentokrát to bylo možná dokonce tři čtvrtě," prozradil po konci utkání asistent trenéra libereckého týmu Jiří Vozák.

„Se svým výkonem jsem určitě spokojený, už to bylo potřeba," pousmál se Žajdlík. „V play off je potřeba položit základ odzadu. Každopádně nesmíme zapomínat na kluky, kteří předvedli spoustu dobrých věcí a zblokovali spoustu střel. Bez nich by to nešlo, byl to super týmový výkon," ohlížel se za zápasem.

Druhý liberecký střelec Michal Teplý, jenž se prezentoval povedeným sólem, viděl také úspěch v týmové hře. „Semkli jsme se jako tým. Nerozhodují jednotlivci, ale to jak celý tým šlape. A to je taky potom na celém vítězství nejhezčí," usmíval se po zápase.

Výhodou Libereckých může být také malá hala s dobrou akustikou, do níž dorazilo okolo dvou stovek diváků. „Doma vyhráváme. Naše malá hala není pro soupeře optimální, my v ní trénujeme a zvykli jsme si na to. Může to být naše zbraň," věděl šikovný útočník.

Plzeň se ale i přes prohru dokázala s prostředím popasovat a předvedla kvalitní výkon. „Myslím, že by psychická výhoda mohla být na naší straně. Plzeň je doma silná, ale odehráli jsme tam dobré zápasy. Hrajou dobrý hokej, jsem rád, že jsme vyřadili Kladno, které vůbec nehraje hokej. Byl jsem hrozně natěšený na tuto sérii, Plzeň má šikovné hokejisty a věřil jsem, že se s námi poperou hokejově," řekla jednička Tygrů.

„Pro gólmana je určitě lepší, když je v permanenci. Když jsme hráli proti Kladnu, třeba pět minut jsem si nepřipsal zákrok a pak ujeli sami a skórovali. Je výhoda, když na vás jde větší počet střel," pokračoval Žajdlík.

A co Liberečtí očekávají od odvety? „Musíme hrát dlouho 0:0 nebo se dostat do vedení, aby soupeř znervózněl. Plzeň bude muset vyhrát, my si musíme vzít k srdci naší taktiku a držet se pokynů. Doufám, že tam něco spadne," věřil Teplý. 

Druhý souboj semifinálové série se na západě Čech odehraje v sobotu od 12 hodin, případný třetí rozhodující duel je naplánován na nedělní poledne.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz